• 2013-06-07

Islandzki Start Art o chronotopologii

Od 9 czerwca w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy można oglądać prezentację prac islandzkiej grupy artystycznej Start Art pt. Chronotopology. W ramach wystawy zostaną pokazane prace czwórki artystów: Anna Eyjolfsdottir, Ragnhildur Stefansdottir, Thordis Alda Sigurdardóttir, Thuridur Sigurdardottir, które wcześniej były wystawiane m.in. w Galerii Arka w Wilnie.

Plakat wystawy „Chronotopology”, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy „Chronotopology”, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł wystawy — Chronotopology — pochodzi od słowa chronologia, oznaczającego naukę zajmującą się pomiarem czasu w regularnych odstępach i przypisywaniu wydarzeniom właściwych dat, oraz topologia, które określa lokalizacje i mapowanie konkretnych miejsc.

Członkowie grupy artystycznej Start Art utworzyli i ukształtowali własną ideologię, która bada koncepcję czasu, miejsc i historii w najszerszym możliwym znaczeniu, a także miejsc, gdzie historie są opowiadane, zapamiętywane lub zapominane, a miejsca zapadają w pamięć lub tracą znaczenie. Chronotopology to nieuchwytna, zmieniająca się scena gdzie czas i miejsce przenikają się i przesuwają, nieustannie kształtując naszą kulturę.

Grupa Start Art, Chronotopology
Wernisaż: 9 czerwca 2013 roku, godz. 16.00
Wystawę można oglądać do 6 lipca 2013 roku
Galeria Miejska BWA
ul. Gdańska 20
Bydgoszcz

Dodaj komentarz