• 2013-06-07

Plenerowe Kino Perła

1 czerwca w pięciu miastach Polski wystartowało plenerowe nocne Kino Perła. Przez 12 tygodni, 5 dni w tygodniu, od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity.

Plenerowe nocne Kino Perła w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plenerowe nocne Kino Perła w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowe filmy, od Kevina Smitha, przez Johna Carpentera i Quentina Tarantino, po Todda Solondza i etiudy łódzkiej Szkoły Filmowej. Imprezowa atmosfera wśród przyjaciół. Before i after parties. Otwarta przestrzeń, a przede wszystkim najlepsza rozrywka i dobre kino. To wszystko czeka gości tegorocznej edycji plenerowego Kina Perła.

Wystartowaliśmy dwa lata temu, organizując letnie kino w Lublinie i Zwierzyńcu pod nazwą Kino Perła. Zmotywowani i podekscytowani sukcesem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, w kolejnym roku wkroczyliśmy z naszym pomysłem także do Warszawy. Zgromadziliśmy przed nasze ekrany tysiące pozytywnie zakręconych ludzi. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to osiągnięcie także w miastach, do których zawitaliśmy po raz pierwszy, tj. w Krakowie i Kazimierzu Dolnym [...] Nasza idea spodobała się mieszkańcom miast, w których działamy, porwaliśmy zarówno młodych ludzi, szukających alternatywnej i darmowej rozrywki, jak i wytrawnych koneserów dobrego kina. W tym roku chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego zaangażowaliśmy zespół osób, które pracowały nad repertuarem i oprawą. Dzięki temu otrzymaliśmy pozytywną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jedni nas polubią, inni znienawidzą

– opowiada o inicjatywnie organizatorka i pomysłodawczyni Izabella Budryn

W tym roku Kino Perła wystartuje w: Lublinie, Zwierzyńcu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie i Warszawie.

Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne: w środy – Filmy łódzkiej Szkoły Filmowej, w czwartki – Mocne Kino, w piątki – Comedy Friday, w soboty Vimeo short movies by Dawid Zalesky, w niedziele – Straszne Historie by Derrick Ogrodny.

W środy emitowane będą etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny. W czwartki emitowane będą filmy odważne, kontrowersyjne, dla ludzi o mocnych nerwach, o ludziach z mocnymi nerwami. Piątki poświęcone będą komediom (od Little Miss Sunshine po Chłopaki nie płaczą). W soboty emitowane będą wyselekcjonowane przez Davida Zalesky’ego najlepsze filmy z Vimeo (m.in.: teledyski, modowe filmy eksperymentalne, zakazane reklamy, soft erotyka). Niedziele dedykowane będą koneserom horrorów i dreszczowców, wybranych przez Derricka Ogrodny’ego, a pokazy poprzedzone będą osobliwymi wykładami Derricka na temat horroru.

Kino Perła to nie tylko dobre filmy, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty, performensy, występy DJskie i clubbing.

Organizatorem Kina Perła jest Fundacja ArtLink, a głównym sponsorem PERŁA Browary Lubelskie.

Lokalizacje Kina Perła:

  • Lublin – Stary Browar przy ulicy Bernardyńskiej 15
  • Warszawa – patio zabytkowej kamienicy przy Klubie Utopia przy Kredytowej 9
  • Kraków – Klub Literki przy Berka Joselewicza 21
  • Zwierzyniec – zabytkowy Browar w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej 7
  • Kazimierz Dolny – ogrody Kamienicy Celejowskiej (Muzeum Nadwiślańskie)

Kino Perła
1 czerwca – 1 września 2013 r., od środy do niedzieli, godz. 20.00
Lublin, Warszawa, Kraków, Zwierzyniec, Kazimierz Dolny

Dodaj komentarz