• 2013-06-07

11.6 w kinach od lipca

19 lipca na ekrany kin wejdzie 11.6 Philippe’a Godeau – film oparty na prawdziwej historii najbardziej spektakularnej kradzieży XXI wieku.

Kadr z filmu „11.6” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „11.6” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Aktualizacja, 4 lipca 2013 r.: Film będzie pokazywany w polskich kinach pod nowym tytułem – Perfekcjonista.

Ponad 760 000 Polaków pamięta François Cluzeta z roli w Nietykalnych, gdzie zagrał poruszającego się na wózku inwalidzkim milionera. W najnowszym filmie pod tytułem 11.6 laureat francuskiego Oscara również stanie się posiadaczem znaczącej sumy pieniędzy. Produkcja ta opowiada o najbardziej spektakularnej kradzieży XXI wieku, w wyniku której z banku zniknęła suma 11,6 miliona euro. Za powstanie filmu odpowiadają m.in. twórcy Mr. Nobody.

Toni Musulin, zanim wsiadł do Porsche i stał się dumnym posiadaczem czerwonego Ferrari, startującego w wyścigach w Monako, był zwyczajnym człowiekiem. Jego ambicje sięgały jednak znacznie dalej, niż praca w firmie ochroniarskiej i znoszenie upokarzającego traktowania ze strony szefów. Opracował plan, który wprowadził w życie z chirurgiczną precyzją. Niecały rok zajął mu rozwód z żoną i zerwanie kontaktów z jedynym przyjacielem. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10.00 Toni zasiadł w swoim opancerzonym pojeździe i odpalił silnik. W bagażniku leżało 11,6 miliona euro…

11.6
Reżyseria: Philippe Godeau
Scenariusz: Agnès de Sacy, Philippe Godeau
Obsada: François Cluzet, Bouli Lanners
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 19 lipca 2013 r.

Dodaj komentarz