• 2013-06-06

Polskie projekty na Cartoon Forum 2013

Dwa polskie projekty seriali animowanych zakwalifikowały się do udziału w Cartoon Forum, którego 24. edycja potrwa od 17 do 20 września w Tuluzie.

Cartoon Forum Polska 2011, fot. Marcin Kułakowski, PISF (źródło: materiały prasowe)

Cartoon Forum Polska 2011, fot. Marcin Kułakowski, PISF (źródło: materiały prasowe)

Do 24. edycji Cartoon Forum zakwalifikowały się dwa polskie projekty seriali animowanych: Galaxi Taxi z Fumi Studio oraz Podróże na burzowej chmurze realizowane przez Filmograf i Studio Miniatur Filmowych. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 68 projektów z całego świata.

Twórcą projektu animowanego serialu dla dzieci i młodzieży Galaxi Taxi jest Jan Steliżuk. Jego akcja rozgrywa się w kosmosie. Postaciami pierwszoplanowymi serii są trzej indywidualiści stanowiący załogę galaktycznej taksówki: Kosmita o wyglądzie dużej, błękitnej myszy mającej nieproporcjonalnie wielkie uszy, pluszowy nakręcany Zajączek oraz glizdowaty Robak, spędzający każdą wolną chwilę w jabłku.

Serial jest polsko-niemiecko-fińską koprodukcją realizowaną przez Fumi Studio, J&P Studio Grafiki Filmowej, The Big B Animation i Classic Hus. Projekt jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Podróże na burzowej chmurze to animowany serial, którego autorką jest Agnieszka Sadurska. Projekt jest realizowany przez Filmograf i Studio Miniatur Filmowych. Opowiada o dwójce polskich krasnali, które wyruszają w podróż na ratunek swojemu przyjacielowi zamienionemu w gipsową, ogrodową figurkę. Podróżując w jego poszukiwaniu po krajach Unii poznają inne gnomy, trole i różne skrzaty, zamieszkujące kraje wspólnoty.

Cartoon Forum to prestiżowe wydarzenie branżowe, gromadzące środowiska związane z animacją: producentów, dystrybutorów i media. Od 1990 roku skutecznie doprowadza do realizacji projektów filmów animowanych. Co roku konkursową selekcję Forum przechodzi kilkadziesiąt filmów. Produkcje, które przeszły przez selekcję, pokazywane są przez autorów przedstawicielom mediów i firm produkcyjnych oraz dystrybutorom w formie 45-minutowych prezentacji na forum. W 2011 roku Cartoon Forum odbyło się w Sopocie.

Cartoon Forum
17-20 września 2013 r.
Tuluza

Dodaj komentarz