• 2013-06-06

Poznański Art & Fashion Festival na Stadionie Narodowym

8 czerwca Art & Fashion Festival zagości na największych w Polsce targach mody niezależnej Hush Warsaw, które odbędą się na Stadionie Narodowym.

Hush Warsaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hush Warsaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

W październiku najlepsza selekcja wystawców z Hush odwiedzi natomiast Poznań, na siódmej już edycji Art & Fashion Festival w Starym Browarze.

Art & Fashion Festival, koncentrujący się od lat na edukacji, szerokim ujęciu tematu mody oraz promocji młodych talentów, jest partnerem merytorycznym targów Hush Warsaw, na których w tym roku zaprezentuje się 160 wybranych spośród 500 zgłoszonych marek młodych, niezależnych projektantów. Te bardzo ważne dla promocji polskiej mody targi od lat (wcześniej znane jako Ściegi) cieszą się wielkim zainteresowaniem wszystkich, którzy cenią sobie niepowtarzalny wygląd, dobrą jakość i ciekawy design. W tym roku, oprócz ubrań, biżuterii, butów i dodatków dla dorosłych, na targach pojawi się bardzo szeroka oferta dla dzieci.

W październiku Targi Hush odbędą się w poznańskim Starym Browarze. Oferta kilkudziesięciu wystawców z Hush Warsaw dostępna będzie w ramach październikowego 7. Art & Fashion Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych łączących modę i sztukę w naszej części Europy (w ubiegłym roku gościem festiwalu był m.in. Scott Schuman – The Sartorialist). Warsztaty, które odbywają się w ramach festiwalu, są dla absolwentów niejednokrotnie początkiem realnych sukcesów w świecie mody – kilku z nich, m.in. Agata Bieleń, Domi Grzybek, Ewelina Klimczak, Olga Mieloszyk, Aleksandra Przybysz i Daria Siwiak pokaże swoje projekty na Hush Warsaw. Rekrutacja na tegoroczne warsztaty rozpocznie się 1 września, a siódma edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem Art & Fashion. Industry. i potrwa od 8 do 20 października. Organizowany przez poznański Stary Browar festiwal, jako przedsięwzięcie łączące sztukę i biznes, jest jedną z wielu odsłon idei 50/50 – filozoficznej bazy wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, inicjatorki i pomysłodawczyni festiwalu. Od 2009 roku kuratorem festiwalu jest Basia Metelska.

Hush Warsaw to doskonała okazja, aby zaopatrzyć garderobę w rzeczy, które ze względu na swoją unikalność cieszyć będą nie tylko przez jeden sezon. Większość wystawców sprzedaje swoje produkty wyłącznie w sklepach internetowych, będzie więc to także okazja dla osób preferujących tradycyjne zakupy do obejrzenia i przymierzenia ich na miejscu, a także zamówienia spersonalizowanych projektów.

Hush Warsaw
8 czerwca 2013 r.
Stadion Narodowy
Warszawa

Dodaj komentarz