• 2013-06-05

Natalia LL odkrywa Piramidę i Tajemnicę

Od 8 czerwca w Galerii Sztuki Najnowszej MOS w Gorzowie Wlkp. będzie można oglądać wystawę fotografii Natalii LL pt. Piramida i Tajemnica.

Natalia LL, „Piramida i Tajemnica” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia LL, „Piramida i Tajemnica” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia LL jest znaną i najczęściej wymienianą artystką konceptualną w Polsce. Studiowała we wrocławskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś ASP) w latach 1957-1963. Wraz z mężem Andrzejem Lachowiczem, Zbigniewem Dłubakiem i Antonim Dzieduszyckim współprowadziła we Wrocławiu Galerię PERMAFO (1970-1981). Artystka multimedialna, realizuje fotografię, film, performance i instalacje.

Przedmiotem jej zainteresowań artystycznych jest intymność, seksualność kobiety, przeżycia codziennych egzystencjalnych faktów jak jedzenie, sen, doznania erotyczne, emocje, medytacje ale również mitologia i wierzenia parapsychologiczne.

Realizując program poszukiwania ekstremów sztuki Galeria PERMAFO prezentuje w numerze materiał wizualny z seansu Natalii LL p.n. Piramida, który przeprowadzony został w autentycznej piramidzie, zbudowanej przez Mariana Krzysztonia we Wrocławiu. Szczególne właściwości piramidy (zdolność ostrzenia się żyletek, konserwowania różnych produktów, działania piramidy na rośliny rosnące obok niej) są przedmiotem badań prowadzonych m.in. przez Mariana Krzysztonia. Seans Piramida zrealizowany został dwukrotnie: 2 czerwca 1979 roku i 23/24 czerwca 1979 roku.

(za ulotką PERMAFO z 23 czerwca 1979 roku)

Natalia LL, Piramida i Tajemnica
Wernisaż: 8 czerwca 2013 roku, godz. 17.00
Wystawę można oglądać do 14 lipca 2013 roku
Galeria Sztuki Najnowszej, MOS
ul. Pomorska 73
Gorzów Wlkp.

Dodaj komentarz