• 2013-06-05

Hugh Laurie w Sali Kongresowej

Nie tylko aktor, ale muzyk grający m.in. na pianinie, saksofonie, gitarze i perkusji – Hugh Laurie, wystąpi w Warszawie 6 czerwca. W Sali Kongresowej artysta będzie promować swój najnowszy album Didn’t It Rain. 

Hugh Laurie (źródło: mat. prasowe)

Hugh Laurie (źródło: mat. prasowe)

Nowoorleańskim bluesem Hugh Laurie, który jest wspaniałym wokalistą, pianistą, a potrafi grać również na gitarze, perkusji i saksofonie, oczarował fanów na debiutanckiej płycie Let Them Talk z 2011 roku, która sprzedała się w blisko milionie kopii na całym świecie, w kilku krajach pokrywając się platyną i złotem. Talentem wspomogli go wówczas między innymi Sir Tom Jones, Dr. John czy Irma Thomas.

6 maja, czyli dokładnie na miesiąc przed pierwszym polskim koncertem, premierę będzie miał drugi album Lauriego – Didn’t It Rain. Na drugim krążku słynny Anglik wybrał się w podróż ku sercu Ameryki. Sięga do takich twórców jak W.C. Handy (St Louis. Blues), Jelly Roll Morton (I Hate A Man Like You) czy Little Brother Montgomery (Vicksburg Blues). Nie zapomina jednak również o bardziej współczesnych artystach. Jak choćby wspomniany Dr. John (Wild Honey) czy znany z The Animals – Alan Price (Changes).

Hugh Laurie with the Copper Bottom Band:
6 czerwca 2013 r.,  godz. 19.00
Sala Kongresowa, Warszawa

Dodaj komentarz