• 2013-06-04

Serafin Andrzejak zwycięzcą 5 edycji Fashion Designer Awards

28 maja w studio Domaniewska w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala Fashion Designer Awards. Zwycięzcą konkursu został Serafin Andrzejak.

Steen Hommel, Joanna Sokołowska-Pronobis, Serafin Andrzejak, fot. AKPA (źródło: materiały prasowe)

Steen Hommel, Joanna Sokołowska-Pronobis, Serafin Andrzejak, fot. AKPA (źródło: materiały prasowe)

Wieczór otworzył pokaz młodych projektantów, którzy przygotowali kreacje inspirowane Cisowianką Perlage zatem nie mogło zabraknąć w nich błękitów, bieli, srebra, szarości a wszystko to w eleganckim i szykownym stylu. Następnie zaprezentowano kolekcje 10 finalistów. Zaczerpnęli oni inspiracje z grafik Lautreca, francuskiej cyganerii czy też architektury Wersalu. Finalistów oklaskiwali licznie przybyli goście świata mody i celebryci min.: Monika Mrozowska, Julia Pietrucha, Odeta Moro-Figurska, Julia Kuczyńska, Tamara Arciuch, Joanna Orleańska, Marika. Podczas Gali finałowej premierę swojej kolekcji miała Zuzanna Szamocka zeszłoroczna laureatka. Zaprezentowała ona spójną i ciekawą kolekcję w której królowały czerń i biel oraz wysmakowane tematyczne printy w których się specjalizuje.

Pomysłodawczyni konkursu Joanna Sokołowska-Pronobis ogłosiła werdykt – zwycięzcą został Serafin Andrzejak, który przedstawił kreacje inspirowane ciemną stroną Paryża.

Kolekcja Serafina jest bardzo paryska. Szykowna i bardzo konsekwentna, a przy tak mocnym składzie jurorów jaki udało mi się zaprosić, naprawdę trzeba mieć coś do zaoferowania. Myślę, że on fajnie rokuje. Osobiście bardzo chętnie noszę kreacje debiutantów. Oni są zdefiniowani jeśli chodzi o styl i bardzo fajnie się z nimi współpracuje

– powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis

Nagrodę główną – staż w atelier Anne Sofie Madsen wręczył Ambasador Danii – Steen Hommel, a czek na 15.000 zł. od MSKPU przekazał Andrzej Foder. Finalista wyjedzie już 5 czerwca na targi tkanin TISSU PREMIER. Drugie miejsce otrzymała Olga Idzik a trzecie Klaudia Cichoń. Staż w atelier Bohoboco – Nicol Grochowska natomiast staż w redakcji Viva Moda oraz specjalną publikację w magazynie – Robert Czerwik.

Nagrodę w akcji patronowanej przez FDA – Kazar Design Project wręczyła Małgorzata Olszewska. Sabina Rehlich otrzymała wyjazd na kurs do Londynu – Introduction to Footweare Design a jej zwycięski model obuwia pojawi się na półkach sklepowych w salonach KAZAR.

Fashion Designer Awards
28 maja 2013 r.
Studio Domaniewska
Warszawa

Dodaj komentarz