• 2013-06-04

Kasia Mirowska i Liquid love

10 czerwca na rynku ukaże się debiutancki album polskiej wokalistki – Kasi Mirowskiej. Muzyka znajdująca się na Liquid love balansuje na pograniczu awangardowego popu, nu jazzu, chilloutu a nawet bluesa.

„Liquid love", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Liquid love", okładka (źródło: mat. prasowe)

Wokalistka prowadzi nas przez kolejne utwory – tęskni, przestrzega, woła, uwodzi, urzeka, tworząc w swoich tekstach obraz kobiety doświadczonej, silnej, charakternej i wciąż… rozmarzonej i poszukującej swego miejsca- mówi o płycie Grzegorz Cholewa, producent filmowy i internetowy.

Liquid love to najświeższy autorski projekt klubowo-jazzowy będący wynikiem wieloletniej artystycznej współpracy wokalistki Kasi Mirowskiej z pianistą i aranżerem Robertem Jarmużkiem. Album jest połączeniem klasyki z nowoczesnością, stanowiące szereg inspiracji od jazzu po właściwie klubową elektronikę. Osobiste teksty wokalistki, nienachalny przekaz wokalny i szczere interpretacje wciągają w świat pełen eterycznych uniesień, subtelnych emocji ale i dynamicznych, transowych rytmów. Piękne, dojrzałe kompozycje ubrane w wyrafinowane kolorystycznie aranżacje dopełniają całości wyjątkowej impresji.

Na płycie znajduje się 12 utworów w języku polskim i angielskim. Znajduje się na niej cały wachlarz instrumentalny. Oprócz klasycznego składu na krążku będzie można usłyszeć sekcję dętą, smyczki a nawet waltornię i klarnet. Producentem płyty jest Robert Jarmużek oraz Wojciech Orszewski, który zagrał tu również na gitarach. Na płycie wystąpili ponadto: Krzysztof Pacan-bas, Łukasz Sobolak-perkusja, Janusz Brych-saksofon sopranowy, flet, Adam Lepka-trąbka, Tomek Kasiukiewicz-puzon, Tomasz Pruchnicki-saksofon sopranowy, flet, Mateusz Feliński-waltornia, Michał Siciński-klarnet, Tomasz Mirowski-skrzypce, Magdalena Gołemberska-altówka, Bożena Papała-wiolonczela, Joanna Cholewa, Aleksandra Osiecka-chórki, Marta Guśniowska, Jędrzej Lubicz-tekst.

Kasia Mirowska to wszechstronna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej przez wiele lat współpracowała z kwartetem wokalnym The Sound Office oraz z funkowym zespołem The Crackers Band, z którymi gościła na festiwalach w Polsce i Europie oraz otwierała koncerty światowej sławy artystów Kevina Mahogeny’ego, Nenny Freelon i US3. Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005). Znalazła się także w gronie dziesięciu finalistów koncerty Debiuty podczas KFPP w Opolu (2008). Wystąpiła w II edycji Idola (2002), gdzie dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki „We’ll be together” Stinga, została nominowana przez Kubę Wojewódzkiego do finału. W roku 2005, wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem, wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt.”Bezmiar sprawiedliwości”. Na co dzień współpracuje z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Teatrem Muzycznym Capitol.

Robert Jarmużek - pianista, kompozytor, aranżer. Od 2001 roku mieszka we Wrocławiu gdzie współpracuje z muzykami skupionymi wokół Akademii Muzycznej. Współzałożyciel zespołu A postrophe Quartet grającego jazzowe aranżacje muzyki Wojciecha Kilara. Od 2003 roku gra w zespole Leszka Cichońskiego, współpracuje również z zespołem VBB i wokalistą Tim Michell. Gra w zespole Mikromusic, Chromosomos oraz Coherence Quartet. Jako aranżer i pianista bierze udział w projekcie We Dwoje z Anią Sroką i Marcinem Wawrzynowiczem. Brał udział w projektach muzycznych takich artystów, jak : Artur Lesicki, Tomek Grabowy, Robert Szydło, Piotr Baron, Adam Skrzypek, Olga Bończyk, Marek Raduli, Leszek Cichoński, Jarek Śmietana, Jorgos Skolias, Robert Szewczuga, Darek Ziółek, Marcin Pospieszalski, Arek Skolik, Marcin Lamch, Łukasz Kluczniak, LUC, Maciek Fortuna, Frank Parker.

5 czerwca we wrocławskim klubie Puzzle odbędzie się przedpremierowy koncert z materiałem pochodzącym z albumu Liquid love.

Premiera albumu Kasi Mirowskiej Liquid love:
10 czerwca 2013 roku
wydawca: Luna Music

Dodaj komentarz