• 2013-06-03

Premiera albumu Myslovitz

Po dwuletniej przerwie od wydania ostatniej płyty, 28 maja do sklepów trafił najnowszy album 1.577  grupy Myslovitz.

„1.577", okładka (źródło: mat. prasowe)

„1.577", okładka (źródło: mat. prasowe)

Jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej powrócił z nowym albumem. Pełen charakterystycznych dla grupy gitarowych dźwięków  - powstawał w kilku niezwykłych miejscach, takich jak nowoczesne trójmiejskie studio Custom34, urokliwy barokowy Pałac w Staniszowie, czy kultowe już, wrocławskie studio Fonoplastykon.

Płyta jest wypadkową inspiracji każdego z członków zespołu oraz bacznego ucha producenta – Marcina Borsa.

Co ciekawe, zespół nie planował w tym roku wydania pełnego albumu, ale raczej składającej się z kilku piosenek ep’ki. Jednak spędzony wspólnie czas okazał się tak inspirujący, że udało im się zarejestrować 10 kompozycji, z których każda jest wciągającą opowieścią.

Nagrany materiał to połączenie rozpoznawalnego stylu Myslovitz, pełnego energetycznych brzmień z nutą melancholii z dodatkiem, często zaskakujących, rozwiązań aranżacyjnych. Retro przeplata się ze współczesnością, melodia łączy się rytmicznymi gitarami, a intrygujący klimat współgra z surowym, rockowym brzmieniem.

Tracklista :
1. 3 sny o tym samym
2. Być jak John Wayne
3. Jaki to kolor – 4.00
4. Jaki to kolor_GFY
5. Koniec Lata
6. Prędzej później dalej
7. Szum
8. Telefon
9. Trzy Procent
10. Wszystkie ważne zawsze rzeczy

W skład grupy Myslovitz wchodzą: Michał Kowalonek – śpiew, gitara, Jacek Kuderski – gitara basowa, Wojciech Kuderski – perkusja Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe oraz Wojciech Powaga – gitara.

Premiera albumu 1.577 Myslovitz:
28 maja 2013 roku
Wydawca: EMI Music Poland

Dodaj komentarz