• 2013-06-03

Mirek Czyżykiewicz z nowym albumem

Znany polski pieśniarz, gitarzysta, poeta i bard – Mirek Czyżykiewicz oddaje w ręce słuchaczy swój najnowszy album zatytułowany Ma Chérie. Nowy album Czyżykiewicza trafił do sklepów 28 maja 2013 roku.

„Ma Chérie", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Ma Chérie", okładka (źródło: mat. prasowe)

Na płycie znalazła się muzyka skomponowana przez Mirka do tekstów Norwida, Szekspira, Broniewskiego, Różewicza czy Herberta. Idealne połączenie światów poezji, muzyki i słowa.

Mirek Czyżykiewicz – z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (3 lata krakowskiej ASP). Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Debiutował wierszami w Radarze, 1986 roku. W latach 1986-87 współpracownik Zgryzu, programu Macieja Zembatego w III Programie Polskiego Radia. Laureat FAMY (Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu) w latach 1986 i 1987 w kategorii piosenki poetyckiej. Zdobywca nagrody Programu III PR im. Mateusza Święcickiego w roku 1990. Reprezentant Polski na międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia) w roku 1993. Zaprezentował tam recital wierszy Josifa Brodskiego pt. Światwidzialny, w przekładach Stanisława Barańczaka i Katarzyny Krzyżewskiej z własną muzyką i aranżacjami.

Do tej pory artysta nagrał cztery albumy: Autoportret I, AVE, Superata, ALLEZ (nominowany do nagrody Fryderyka). Brał udział w projekcie muzycznym Jerzego Satanowskiego Zanim będziesz u brzegu, w duecie z Hanną Banaszak, który również był nominowany do nagrody Fryderyk (2001). Nagrał utwory Nie żałuję i Przepraszam za świat autorstwa Agnieszki Osieckiej, z muzyką Jerzego Satanowskiego.

Tracklista:

1. Marionetki
2. Noc
3. Jednym Szeptem
4. Patrzę w okno
5. Czułość
6. Powiedz z Kim
7. Mróz Północy
8. Piosenka Marynarzy
9. Potępienie
10. Coraz to Wzdrygam Się
11. Biel
12. Wiersz Dla Malarza Dudy Gracza
13. Ma Cherie
14. Impresja Pańska
15. Marionetki

Premiera albumu Ma Chérie:
28 maja 2013 roku
Wydawca: EMI Music Poland

Dodaj komentarz