• 2013-06-03

Koncerty pod sceną – Opera Leśna w Sopocie

23 czerwca rusza cykl Koncertów pod sceną w sopockiej Operze Leśnej. Cykl rozpoczyna koncert zespołu très.b.

très.b (źródło: mat. prasowe)

très.b (źródło: mat. prasowe)

Koncerty pod sceną odbywać się będą w kultowym Klubie Pod Sceną, miejscem owianym legendą, które gościło największe gwiazdy sceny polskiej i zagranicznej. Cykl rozpoczyna koncert zespołu très.b, a w koncertowy klimat wprowadzać będzie DJ Romero.

Grupa, która wystąpi na pierwszym koncercie w Sopocie to duńsko –angielsko –holendersko –amerykańsko -polska formacja muzyczna, powstała w 2005 w Testrup w Danii. Zespół wykonuje muzykę z gatunku rocka alternatywnego, indie rocka. W 2011 roku grupa została laureatem Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę The Other Hand. Zespół Très.B został uhonorowany także Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna.

Très.b tworzą Polka – Misia Furtak i dwóch muzyków: o holendersko-amerykańskich korzeniach Olivier Heim i duńsko-angielskich Thomas Pettit. Różne pochodzenie wpływa na odmienne inspiracje poszczególnych członków zespołu, co prowadzi do różnorodności i oryginalnośći ich muzyki. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) bardzo.b i jest odnośnikiem do muzyki klasy b – surowej i nieoszlifowanej.

Koncerty pod sceną – koncert très.b:
23 czerwca 2013 r., godz. 21.00
Klub Pod Sceną, Opera Leśna
Sopot

Dodaj komentarz