• 2013-06-03

Kino Łóżkowe…

W tym roku festiwal Transatlantyk, który potrwa od 3 do 7 sierpnia w Poznaniu, ponownie zaprasza na jedyne w swoim rodzaju Kino Łóżkowe.

Kino Plenerowe Transatlantyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Plenerowe Transatlantyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Druga edycja kina łóżkowego organizowanego we współpracy z firmą VOX zmienia lokalizację i skalę wydarzenia. Hit zeszłorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk będzie robił jeszcze większe wrażenie. Od 3 do 7 sierpnia, w samym sercu Poznania, stanie 60 słynnych łóżek 4 You by VOX. Na placu Wolności, filmy wyświetlane będą jednocześnie z 60 projektorów, dla ponad 120 osób.

Przez 5 festiwalowych dni, pod gołym niebem pokazywane będzie 6 filmów, w tym jedna premiera. Zobaczyć będzie można: Turystów, jeden z najoryginalniejszych brytyjskich filmów ostatnich lat (maksymalna ocena 5 gwiazdek w prestiżowym miesięczniku Empire), Taką piękną katastrofę, czyli komedię o… końcu świata, nominowanego do Oscara Kochanka królowej z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, Pocałuj mnie, czyli wielki przebój ze Skandynawii, niszową odpowiedź na Czarnego łabędzia, Five Dances – premierowo na Transatlantyku oraz dokument poświęcony jednemu z najsłynniejszych polskich kompozytorów, Krzysztofowi Komedzie zatytułowany Komeda, Komeda.

Seanse odbywać się będą o godz. 20.30 i 22.30.

Dodatkową atrakcją Kina Łóżkowego Transatlantyk będzie kulinarna animacja zorganizowana przez Concordia Taste, restaurację mieszczącą się w Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu. Goście kinowi będą mogli zjeść naleśniki, których ciasto będzie wyrabiane w specjalnej… betoniarce!

Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk
3-7 sierpnia 2013 r.
Poznań

Dodaj komentarz