• 2013-06-03

Znamy supporty Alicii Keys w Poznaniu

Alicia Keys zdecydowała, że przed jej koncertem w Polsce wystąpią dwa zespoły. 30 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu w roli supportu jej koncertu wystąpi niemiecki Hurricane Dean i poznański UFly.

Hurricane Dean (źródło: mat. prasowe)

Hurricane Dean (źródło: mat. prasowe)

Grupę Hurricane Dean tworzą Ian Bleeker, Malte Zierden, Oliver Szafranek i Yuergen Schulte. O zespole zaczęło być głośno w 2012 roku, gdy szturmem podbił indierockową Europę za sprawą singla Flat Random Noise, który w Polsce pojawił się w reklamie jednej z sieci telekomunikacyjnych. Hurricane Dean określają swój styl jako własny miks new wave i indie rocka, opisując ten rodzaj muzyki jako bright wave, a krytycy porównują ich twórczość do takich wykonawców, jak m.in. duński Efterklang czy INXS. Na scenie, podczas niezwykle energetycznych występów, zespół przytłacza fanów mocą i pasją, co jest jednym z powodów, dla których muzycy Hurricane Dean są częstymi gośćmi niemieckich festiwali.

UFly (źródło: mat. prasowe)

UFly (źródło: mat. prasowe)

Formacja UFly powstała we wrześniu 2012 roku. Zapytani o to, co grają dziś, odpowiadają:

Mówimy o sobie, że gramy fly rock. Przestaliśmy trzymać się sztywno typowo rockowego instrumentarium i wzbogaciliśmy brzmienie o instrumenty elektroniczne nadając muzyce UFly bardzo wyrazistego charakteru. Nowoczesne elektroniczne brzmienia dały nam możliwość zwiedzania zakątków muzycznych zarezerwowanych dotychczas dla Depeche Mode czy Hurts. Mocny gitarowy riff, ale i z drugiej strony przestrzenne, plamiaste, krystaliczne brzmienie gitary pozwoliło nam pozostać w klimatach Coldplay. Pełen emocji wokal stawiający zdecydowane nuty w dolnych partiach, a czasem błądzący w falsetowych przestrzeniach, oddaje ducha Matthew Bellamy’ego z Muse. Dobrze osadzony rytm i pulsacja pozwala nam na scalenie całości w pełną melodii, energetyczną bombę na miarę U2.

Muzycy tworzący dziś zespół UFly mają na swoim koncie dwa albumy długogrające i spore doświadczenie w występach na żywo. Od 2007 roku zagrali ponad 100 koncertów zarówno w Polsce jak i w Europie (m.in.: na festiwalach w Danii, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, na Wyspach Brytyjskich oraz w Szwajcarii, gdzie zdobyli I nagrodę podczas Donc Festival). UFly tworzą: Marcin Kujawa, Szymon Seemoon Dwornik, Lesław Skibiński i Łukasz Ratuszny.

To dla nas wielka przyjemność i zaszczyt, grać przed taką gwiazdą jak Alicia Keys. Jesteśmy ogromnie zmotywowani tym faktem, że dźwięki UFly zabrzmią na tej samej scenie i poprzedzą to wielkie show. Zaprezentujemy utwory z nadchodzącej płyty. Będzie się działo! Do zobaczenia w Poznaniu. Keep on rockin’!- skomentował decyzję Alicii Keys Seemoon.

Alicia Keys Set The World on Fire Tour:
30 czerwca 2013 roku
Stadion Miejski w Poznaniu

Dodaj komentarz