• 2013-05-31

Warsztaty projektowania mebli BASK

Dwuetapowe bezpłatne warsztaty projektowania i produkcji mebli, które rozpoczną się 3 czerwca we Wrocławiu, to pierwsza odsłona programu edukacyjnego BASK.

Warsztaty projektowania mebli BASK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty projektowania mebli BASK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty skierowane są zarówno do studentów architektury, wzornictwa przemysłowego jaki i młodych twórców zainteresowanych tematem dizajnu.

Tematem pierwszego etapu warsztatów – prac studialnych i projektowych – jest obiektowe dostosowanie przestrzeni podwórka przy ulicy Ruskiej 46 do potrzeb jej użytkowników. Formuła warsztatów zakłada indywidualne określenie przez projektantów celów projektowych.

Program warsztatów jest skonstruowany w taki sposób, aby projektanci mieli możliwość przejść przez wszystkie etapy pracy – typowe dla wprowadzenia mebla na rynek. Uczestnicy ustalą performatykę przestrzeni, wyznaczą cele projektowe, określą budżet, zaprojektują mebel, poddadzą swoje pomysły procesowi egzekucji, skonstruują model, oddadzą użytkownikom do testowania, przedstawią projekty komisji eksperckiej, a w końcu wyprodukują, z zaproponowanych przez siebie materiałów, gotowe produkty, które faktycznie umeblują przestrzeń

Prowadzenie: Hubert Kielan, Tomasz Mreńca.
Organizator: Biuro Festiwalowe Impart 2016

Warsztaty projektowania mebli BASK
3-6 i 7-19 czerwca 2013 r.
Podwórko Ruska 46
Wrocław

Dodaj komentarz