• 2013-05-31

Prawdziwa historia króla skandali w kinach

Od 31 maja na ekranach kin można oglądać film Michaela Winterbottoma pt. Prawdziwa historia króla skandali.

„Prawdziwa historia króla skandali” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Prawdziwa historia króla skandali” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film opowiada o skandalicznym świecie Paula Raymonda, przedsiębiorcy, impresario i króla Soho. Raymond po otwarciu pierwszego klubu dżentelmeńskiego stopniowo budował swoje imperium klubów i czasopism erotycznych, które przyniosło mu ogromne bogactwo i przez lata skutecznie obrażało brytyjską obyczajowość.

Hedonistyczny styl życia Paula Raymonda posłużył reżyserowi (Michael Winterbottom) do stworzenia olśniewającej historii człowieka, którego życie było naznaczone zarówno blichtrem i bogactwem, jak i skandalem oraz wielką tragedią.

Prawdziwe życie Paula Raymonda wydaje się wymyślone przez scenarzystów. Chłopiec z biednej robotniczej rodziny przyjeżdża do Londynu i kilkanaście lat później zostaje milionerem. Kobiety go kochają, a mężczyźni – zazdroszczą. Jego styl życia, z którym absolutnie się nie kryje, obraża konserwatywnych Brytyjczyków. Film Prawdziwa historia króla skandali, opowiadający o jednym z najbardziej fascynujących mężczyzn XX wieku, przeznaczony jest tylko dla dorosłych widzów. Ten scenariusz napisało życie i na pewno nie jest to wzór godny do naśladowania dla innych.

W roli Paula Raymonda, który łamie obyczajowe tabu, zobaczyć można Steve’a Coogana.

Steve skontaktował się ze mną i oświadczył, że bardzo chciałby zagrać Paula Raymonda – mówi reżyser filmu, Michael Winterbottom. Zwrócił uwagę na to, że mają ze sobą wiele wspólnego – obydwaj pochodzą z północy Anglii, są katolikami, chodzili do katolickich szkół, po czym przeprowadzili się na południe kraju i zdobyli majątek. Pojawiły się też inne aspekty, dotyczące postrzegania ich przez opinię publiczną, jeśli chodzi o relacje z kobietami. Poza tym obaj mieli słabość do szybkich, luksusowych samochodów.

W Prawdziwej historii króla skandali obok Steve’a Coogana zobaczyć można trzy piękne kobiety, najważniejsze towarzyszki życia Paula Raymonda grane przez Annę Friel (Jestem bogiem), Tamsin Egerton (Nauka jazdy) oraz Imogene Poots (Jane Eyre).

Prawdziwa historia króla skandali
Reżyseria: Michael Winterbottom
Występują: Steve Coogan, Imogen Poots, Anna Friel, Tamsin Egerton
Dystrybucja: ITI Cinema
W kinach od 31 maja

Dodaj komentarz