• 2013-05-31

Widmańska i Jargusz egzystencjalnie między malarstwem a fotografią

Od 17 maja na fasadzie Domu Norymberskiego w Krakowie można oglądać wystawę prac Katarzyny Widmańskiej i Piotra Jargusza pt. Opowieści egzystencjalne. Kobieta i Mężczyzna. Prezentacja fotografii z cyklu Vampire Chronicles odbywa się w ramach projektu Kraków Photo Fringe organizowanego przez Miesiąc Fotografii w Krakowie oraz Fundację Lablab.

Fot. Katarzyna Widmańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Katarzyna Widmańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem projektu jest stworzenie w przestrzeni Krakowa cyklu wydarzeń artystycznych, na które złożą się dwie serie dzieł z dziedziny fotografii i malarstwa. Prace prezentowane będą od 1 grudnia 2012 roku do 1 stycznia 2014 roku. Obrazy Piotra Jargusza będą rozklejone na słupach ogłoszeniowych i wielkoformatowe fotografie Katarzyny Widmańskiej eksponowane będą w oknach kamienic Śródmieścia, Podgórza i Kazimierza. Spotkanie światów malarza i fotografki wobec źródłowego tematu egzystencji, proponuje jego dwa odmienne ujęcia. Planowane są również projekcje fotografii w przestrzeni miasta oraz wydanie albumu.

Katarzyna Widmańska to absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Fotografka zajmuje się portretem, aktem i modą.

Katarzyna Widmańska, Piotr Jargusz Opowieści egzystencjalne. Kobieta i Mężczyzna
Fotografie z cyklu: Vampire Chronicles
Kraków Photo Fringe, Miesiąc Fotografii w Krakowie 2013
Wystawę można oglądać od 17 maja do 16 czerwca 2013 roku
Fasada Domu Norymberskiego
ul. Krakowska 27
Kraków

Dodaj komentarz