• 2013-05-31

Co dalej z Płaszowem? spotkanie otwarte

Muzeum Historyczne miasta Krakowa zaprasza na otwarte spotkanie pt. Co dalej z Płaszowem? Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca w Aptece pod Orłem.

Płaszów (źródło: mat. prasowe)

Płaszów (źródło: mat. prasowe)

4 czerwca odbędzie się dyskusja dotycząca terenu dawnego obozu koncentracyjnego Płaszów oraz najnowszego projektu upamiętnienia ofiar obozu. Uczestnicy zapoznają się z projektem i stanem realizacji prac nad nim. Porozmawiają też szerzej o problematyce upamiętniania miejsc tragicznych zbrodni Holocaustu.

W spotkaniu wezmą udział arch. Borys Czarakcziew, autor projektu i Ryszard Kotarba, historyk, autor publikacji o obozie Płaszów. Dyskusję poprowadzi dr Edyta Gawron, kierownik Ośrodka Studiów nad Historią i Kulturą Żydów Krakowskich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzeń związanych z 70. rocznicą likwidacji krakowskiego getta.

Po spotkaniu, około 18.30 odbędzie się zwiedzanie terenu dawnego obozu z arch. Jarosławem Żółciakiem, miłośnikiem i znawcą historii Podgórza, autorem studium historyczno-konserwatorskiego dla terenu dawnego obozu Płaszów.

Muzeum zapewnia transport – zaś powrót we własnym zakresie.

Co dalej z Płaszowem?
4 czerwca 2013 roku, godz. 17.00
Apteka pod Orłem, Kraków

Dodaj komentarz