• 2013-05-29

Przegląd Nowego Teatru Dla Dzieci

Przegląd Nowego Teatru Dla Dzieci to pierwsze tego typu przedsięwzięcie kulturalne we Wrocławiu, skierowane do dzieci we wszystkich grupach wiekowych oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 25 do 30 czerwca.

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci, plakat (źródło: mat. prasowe)

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci, plakat (źródło: mat. prasowe)

Ideą Przeglądu jest prezentacja najbardziej interesujących spektakli dla dzieci, które powstały w ciągu ostatnich sezonów na polskich scenach oraz najnowszych premier Wrocławskiego Teatru Lalek, zrealizowanych w sezonie 2012/2013.

Nowy Teatr to przede wszystkim współczesna dramaturgia, sztuki młodych autorów, którzy nie popadają w infantylizm dialogując z małymi Widzami. To również nowe spojrzenie na klasyczne historie takie jak Odyseja, czy Przygody Guliwera.

W programie Przeglądu znajdą się nowatorskie spektakle skierowane do najnajów, czyli dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia, oraz projekty interaktywne, łamiące tradycyjny podział na twórców i widownię.

W ramach Przeglądu zorganizowano dyskusje panelowe. Panel na temat nowego teatru dla dzieci oraz kierunków rozwoju działań animacyjnych z obszaru pedagogiki teatru poprowadzi Robert Jarosz, a dyskusje o teatrze dla najnajmłodszych – Alicja Morawska-Rubczak. Przegląd ma stanowić nie tylko platformę spotkań widzów z artystami, ale również okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy pedagogami teatru, dramatopisarzami, reżyserami i rodzicami.

Spektaklom oraz dyskusjom towarzyszyć będą działania plenerowe w Ogrodzie Staromiejskim, który na czas Przeglądu stanie się Ogrodem Sztuk – przestrzenią, w której dzieci będą mogły uczestniczyć w koncertach i warsztatach związanych z różnymi dziedzinami sztuki . Do współpracy zaproszono przede wszystkim wrocławskie instytucje kultury, uczelnie oraz niezależnych twórców.

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
od 25 do 30 czerwca
Wrocławski Teatr Lalek
Wrocław

Dodaj komentarz