• 2013-05-29

Ostatnie dni zgłoszeń do Henkel Art.Award

Do 7 czerwca polscy artyści mogą przesyłać zgłoszenia do prestiżowego konkursu Henkel Art.Award.

Henkel Art.Award (źródło: materiały prasowe organizatora)

Henkel Art.Award (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stawką w finale międzynarodowym są wartościowe nagrody, przyznawane we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria i wiedeńskim Muzeum Sztuki Współczesnej – mumok: czek na 7 tysięcy euro oraz indywidualne wystawy – we wnętrzach mumok oraz w kraju ojczystym laureata. Łączna wartość nagród wynosi 35 tysięcy euro.

W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie czekają na prace artystów w wieku 18-40 lat, reprezentujące jedną z pięciu dziedzin: malarstwo, rysunek, fotografię, wideo i instalacje. Tematyka prac jest dowolna, a prestiżowe wyróżnienie przypadnie artyście, który ujmie jury innowacyjnością i wyjątkowością swoich artystycznych dokonań.

Konkurs przebiega w dwóch etapach – krajowym i międzynarodowym. W etapie krajowym Henkel Art.Award. 2013, organizowanym przez Henkel Polska, prace artystów oceniać będą członkowie niezależnego polskiego jury. Zbierze się ono w drugiej połowie czerwca, aby wyłonić jednego finalistę z Polski. Aplikacja rodzimego laureata, podobnie jak finałowe zgłoszenia z pozostałych krajów uczestniczących w konkursie, zostanie wysłana do Wiednia. Tam latem międzynarodowe jury ekspertów wskaże spośród wszystkich zgłoszeń pięciu finalistów międzynarodowego etapu. Nazwisko zwycięzcy nagrody głównej zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie na początku grudnia 2013 r. w Wiedniu.

Tegoroczny zwycięzca polskiego etapu konkursu, niezależnie od wyniku w etapie międzynarodowym, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.

Henkel Art. Award 2013
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 czerwca 2013 roku pod adresem:
Henkel Art.Award. 2013
Solski Burson-Marsteller Sp. z o. o.
Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa

Dodaj komentarz