From Fashion To Art

8 czerwca o godz. 21.00 w ogrodzie restauracji Luminaa w Krakowie będzie można obejrzeć multimedialną instalację Joanny Hawrot pt. From Fashion To Art, czyli libretto na ciało.

Instalacja „From Fashion To Art, czyli libretto na ciało”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Instalacja „From Fashion To Art, czyli libretto na ciało”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Multimedialna instalacja From Fashion To Art, czyli libretto na ciało zostanie zaprezentowana w ramach Kraków Photo Fringe. Performance łączący nowe media z eksperymentalnym tańcem współczesnym, będzie realizacją koncepcji krakowskiej projektantki mody Joanny Hawrot.

Wykonywaną przez parę tancerzy improwizację uzupełni świetlno-dźwiękowa instalacja oraz retrospektywna narracja filmowa w reżyserii Krzysztofa Hawrota. Treść projektu, jako studium szczególnego rodzaju emocjonalności kobiety i mężczyzny, to także wyrażony w kostiumach dyskurs dwojga ciał.

Metafizyczna relacja, warunkująca i wykluczająca wspólną egzystencję bohaterów, zrealizowana zostanie w kontekście założeń japońskiej filozofii estetyki polaryzacyjnej – teorii pokazującej maksimum treści w minimalnej formie.

Joanna Hawrot to nowoczesna marka modowa sygnowana imieniem i nazwiskiem krakowskiej projektantki. Jej charakterystyczny styl to mariaż futurystycznych i stylizowanych elementów, efekt traktowania mody jako pełnoprawnej dziedziny sztuki. Tematyczne cykle kolekcji prezentowane w formie artystycznych instalacji, realizują filozofię marki From Fashion To Art. Marka Joanna Hawrot dostępna jest w autorskim atelier projektantki znajdującym się w Krakowie oraz w wybranych butikach on-line na całym świecie.

Instalacja From Fashion To Art
8 czerwca 2013 r., godz. 21.00
Ogród Restauracji Luminaa, ul. Kupa 24
Kraków

Dodaj komentarz