• 2013-05-29

Czeski Przegląd Filmowy Praga / Praha

Od 14 do 16 czerwca w warszawskim kinie Praha potrwa Czeski Przegląd Filmowy Praga / Praha.

Czeski Przegląd Filmowy Praga / Praha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czeski Przegląd Filmowy Praga / Praha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Praha i Czeskie Centrum zapraszają na Czeski Przegląd Filmowy Praga/Praha w dniach 14-16 czerwca, w ramach którego będzie można obejrzeć zarówno najlepsze czeskie filmy ostatnich lat, jak i te które przeszły już do klasyki kina naszych południowych sąsiadów.

Przegląd rozpocznie się 14 czerwca w NOC PRAGI i potrwa przez cały weekend. Festiwal otworzy film Miłość między kroplami deszczu (Láska mezi kapkami deště), reż. Karela Kachyňa z 1979 – będzie to pierwszy premierowy pokaz w Polsce. Wszyscy miłośnicy filmu na pewno wyjdą z kina usatysfakcjonwani. Na dużym ekranie pojawią się bowiem tytuły docenione zarówno przez krytyków filmowych na festiwalach, jak i przez publiczność. Zapraszamy również na turystykę filmową, czyli podróż śladami bohaterów czeskich filmów. Przed wybranymi pokazami CzechTourism opowie o miejscach, w których osadzona została fabuła prezentowanych filmów.

W programie pojawią się następujące tytuły: Miłość między kroplami deszczu, Jazda, Pociągi pod specjalnym nadzorem, Młode wino, Mężczyzna idealny, Rok diabła, Postrzyżyny, Wycieczkowicze, Guzikowcy, Jedna ręka nie klaszcze.

Czeski Przegląd Filmowy Praga / Praha
14-16 czerwca 2013 r.
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz