Sztuka Portretu Izabeli Marciniak

28 maja Wydawnictwo Bosz zaprasza na niezwykły warsztat czytania obrazów, który odbędzie się z okazji premiery książki Sztuka portretu. Pokaz plastyczny będzie miał miejsce 28 maja o godz. 16 w Atelier Foksal przy ulicy Foksal 11.

„Sztuka portretu” Izabeli Marciniak, Wydawnictwo Bosz (materiały prasowe)

„Sztuka portretu” Izabeli Marciniak, Wydawnictwo Bosz (materiały prasowe)

Sztuka portretu ukaże się pod koniec maja. To autorski podręcznik sztuki rysowania i malowania portretów, zaspokajający potrzeby twórcze wszystkich osób, które tworzą obrazy lub dopiero chciałyby się tego nauczyć.

Nowa książka wydawnictwa Bosz pozwala zastanowić się nad tym, co tak niezwykłego ma w sobie portret, że absorbował kolejne pokolenia malarzy i przyciągał tłumy widzów na wystawy. Nie bez przyczyny najbardziej znanym obrazem na świecie jest uwieczniony wizerunek Mony Lisy. Portret stanowił sposób na przedstawienie głębszych warstw duszy osoby, nieraz też umożliwiał nawiązanie silniejszego kontaktu z odbiorcą. Publikacja stanowi autorski projekt ekspertki w temacie Izabeli Marcinek – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, która swoje obrazy wystawiała na licznych światowych wystawach, m.in. w Sydney, Kolonii, Amsteten. Izabela Marcinek specjalizuje się w tematyce portretowej. Prowadzi również własną firmę zajmującą się designem, w której projektuje i produkuje wzory na akcesoria do wystroju wnętrz.

Przemyślana konstrukcja książki prowadzi czytelnika od zagadnień najogólniejszych i najprostszych technicznie do tematyki bardziej szczegółowej i zaawansowanego warsztatu. Bogactwo ilustracji pozwala na porównywanie efektów własnych prac z wzorcem i pomaga osiągnąć doskonałość w sztuce portretowania. Książka zawiera nie tylko teoretyczne opisy dotyczące wykonania poszczególnych detali twarzy, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne pozwalające samodzielnie przetestować wszystkie techniki. Dodatkowo podręcznik przekazuje cenne i przydatne informacje na temat rodzajów używanych materiałów: klejów, podłoży, farb. Zagadnienie sztuki portretu wpisane zostało tu w szerszy kontekst dotyczący podstaw rysunku. Sztuka portretu wprowadza stopniowo w arkana wiedzy na temat malowania odsłaniając z każdą stroną kolejne tajemnice wielkich mistrzów, na przykład dotyczące sposobów zachowania proporcji twarzy czy odpowiedniego doboru kolorów.

Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych, Izabela Marciniak
Wydawnictwo Bosz
premiera: 28 maja 2013 r.

Dodaj komentarz