• 2013-05-28

Debiutancki album MoMo już we wrześniu

MoMo to polska grupa muzyczna wykonująca eklektyczno-romantyczny elektro pop. Ich debiutancki album ukaże się w sierpniu 2013 roku, a promuje go singiel Od dzisiaj.

MoMo (źródło: mat. prasowe)

MoMo (źródło: mat. prasowe)

Nazwa MoMo nawiązuje do słowotwórczo-logopedycznych zabaw wokalistki, która z wykształcenia jest między innym logopedą i lektorem. Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Anny Ołdak i klawiszowca Michała Mareckiego. Pierwszy rok działalności muzycy poświęcili na komponowanie oraz pisanie i szukanie ciekawych tekstów. Na początku 2012 roku do składu dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, basista Jacek Szafaniec, oraz perkusista Tomasz Waldowski. W grudniu grupa zakończyła pracę nad płytą w studio S7 w Piasecznie przy współpracy z realizatorem Marcinem Gajko. Prezentowany materiał, określany jako eklektyczno-romantyczny elektro pop z elementami antykomercyjnymi, plasuje zespół w kategorii art-popu, gatunku dotychczas nieobecnego w muzyce rozrywkowej. MoMo wypełnia tym samym lukę pomiędzy niszowymi produkcjami, a komercyjnymi zespołami z rozgłośni radiowych. 14 czerwca MoMo wystąpią także na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013 w ramach konkursu SuperPremiery 2013.

MoMo (źródło: mat. prasowe)

MoMo (źródło: mat. prasowe)

Pierwszy singiel promujący album Od dzisiaj, to drapieżno-romantyczny elektro pop nawiązujący do dobrych tradycji kompozytorsko-produkcyjnych lat osiemdziesiątych. Mocną stroną piosenki jest warstwa tekstowa, w której odnajdziemy wyrafinowane pióro i nieprzypadkowe słowa. Piosenka o zimie, nie tej za oknami, ale w sercu.

Na album, który ukaże się w sierpniu składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli. Teksty zostały napisane przez Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), PabloPavo (członek zespołu VaVaMuffin), Jana Piętkę, Igora Spolskiego i Annę Ołdak.

Anna Ołdak – wokalistka, kompozytorka. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i 2 lata na wydziale piosenki w szkole muzycznej II stopnia na ul. Bednarskiej. Logopedka, pedagog, lektorka. Współpracowała z zespołem T.Love, Maciejem Cieślakiem, Janem Benedkiem, Sidneyem Polakiem.

Michał Marecki – instrumentalista (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, flet), kompozytor. Członek zespołu T.Love. Współpracował z Muńkiem w jego solowym projekcie, z Sidneyem Polakiem, Marcinem Rozynkiem, Fiolką Najdenowicz. Z Leszkiem Biolikiem brał udział w produkcjach takich artystów i zespołów jak Negatyw, The Car Is On Fire, Monika Brodka, Robert Gawliński.

Jacek Perkowski – gitarzysta, producent, kompozytor. Współpracował z Azyl p, de Mono, Kobranocką, T.Love, Kayah, Alą Boratyn.

Jacek Szafraniec – gitara basowa. Współpracował z: T.Love, Muńkiem w jego solowym projekcie, z teatrem Buffo, ze Szwagremkolaską. Członek zespołu Benzyna.

Tomek Waldowski – perkusja, flety ludowe, śpiew, kompozytor. Członek zespołów: Klezmafour, R.U.T.A, Chłopcy kontra Basia. Współpracował jako sideman z Kapelą Ze Wsi Warszawa, Anią Dąbrowską, grupą Żywiołak oraz Roberto de Lira.

Debiutancki album MoMo: wrzesień 2013 roku
Dystrybucja: EMI Music Poland

Dodaj komentarz