• 2013-05-28

Kobieca rzecz, czyli design w rękach kobiet

21 czerwca o godz. 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się dyskusja panelowa pt. Kobieca rzecz, czyli design w rękach kobiet prowadzona przez dr Krystynę Łuczak-Surówkę.

Krystyna Łuczak-Surówka, fot. Hubert Warulik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krystyna Łuczak-Surówka, fot. Hubert Warulik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dyskusja panelowa z udziałem: Czesławy Frejlich, Małgorzaty Frankowskiej, Renaty Kalarus i Ewy Gołębiowskiej w ramach programu towarzyszącego wystawie Praca kobiety nigdy się nie kończy, prowadzenie: dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Czy za polskim wzornictwem stoją kobiety czy mężczyźni? Krystyna Łuczak-Surówka spyta o to zaproszone specjalistki. Nie zabraknie też refleksji nad projektami, które powstają dla kobiet – które z nich są tylko marketingowym chwytem, a które wynikają z dogłębnej analizy potrzeb i preferencji kobiet.

Krystyna Łuczak-Surówka – historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę doktorską z historii polskiego wzornictwa. Wykładowca warszawskiej ASP, kuratorka wystaw. Publikuje m.in. w 2+3D, Design Alive, MONITOR Magazine. Prowadzi własny portal o polskim designie – designby.pl Jeden z ekspertów w filmie Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa produkcji Domo.tv – Canal+.

Wstęp wolny, spotkanie w języku polskim.

Kobieca rzecz, czyli design w rękach kobiet
21 czerwca 2013 r., godz. 18.00
Międzynarodowe Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz