• 2013-05-28

Drogówka na festiwalu w Moskwie

Drogówka w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zostanie pokazana w Konkursie Głównym 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, który rozpocznie się 20 czerwca.

„Drogówka”, reż. Wojtek Smarzowski – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Drogówka”, reż. Wojtek Smarzowski – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy festiwalu w Moskwie ujawnili 10 tytułów filmów, które zostaną zaprezentowane w Konkursie Głównym. Oprócz polskiej Drogówki Wojciecha Smarzowskiego są to takie obrazy jak: Matterhorn Diederika Ebbinge, Rol Konstantina Lopushansky’ego, Spaghetti Story Ciro de Caro, Sayonara Keikoku Tatsushiego Ômoriego, Los chicos del puerto Alberta Moraisa, Rosie Marsela Gislera, Zerre Erdema Tepegöza, Koma Archila Kavtaradze, Skolzheniye Antona Rozenberga.

Filmy, które zakwalifikowały się do konkurs powalczą o główną nagrodę festiwalu – statuetkę Złotego Św. Jerzego, dla najlepszego filmu. Do tej pory laureatami tej nagrody zostali trzej polscy reżyserzy: w 1975 roku Andrzej Wajda za Ziemię obiecaną, w 1979 roku Krzysztof Kieślowski za Amatora i w 2000 roku Krzysztof Zanussi za Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie uznawany jest za jedną z najważniejszych imprez filmowych na świecie. Od zeszłej edycji jego dyrektorem jest rosyjski reżyser i aktor, Nikita Michałkow. Ostateczna lista filmów, które zakwalifikowanych do konkursu głównego, zostanie ogłoszona przez organizatorów na początku czerwca.

35. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie
20-29 czerwca 2013 r.
Moskwa

Dodaj komentarz