• 2013-05-28

4. Festiwal Filmoteki Szkolnej

10 i 11 czerwca w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się 4. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Po raz drugi wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez internet.

Filmoteka Szkolna, logo (źródło: materiały prasowe)

Filmoteka Szkolna, logo (źródło: materiały prasowe)

W 4. Festiwalu Filmoteki Szkolnej weźmie udział prawie 200 uczniów z 40 szkół. Po raz czwarty uczestnicy projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! odwiedzą filmowe miejsca w Warszawie, porozmawiają z ekspertami oraz pochwalą się swoimi osiągnięciami. Dwudniowe spotkanie w Warszawie organizowane jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej przy współpracy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Pierwszego dnia uczestnicy festiwalu zwiedzą wytwórnie, studia i archiwa filmowe, wezmą udział w warsztatach i nocnym maratonie filmów uczniowskich. Pod okiem specjalistów w Warszawskiej Szkole Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, Studiu Miniatur Filmowych, The Chimney Pot, Platige Image, TPS Film Studio, Newborn Studio i Szkole Wajdy zdobędą nowe umiejętności. Zmontują nakręconą wcześniej scenę, narysują postać z kreskówki, będą podkładać głos do filmu oraz zdobędą fachową wiedzę na temat procesów postprodukcji i animacji komputerowej.

Drugiego dnia uczestnicy festiwalu wezmą udział w targach szkolnych projektów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentują efekty całorocznej pracy zaproszonym ekspertom, zasięgną ich rad na przyszłość oraz wymienią się doświadczeniami z innymi uczestnikami imprezy. Targi rozpoczną się o godz. 11.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.

Wszystkie szkoły, które nie przyjadą do Warszawy, mogą już teraz zarejestrować się na Wirtualny Festiwal, który odbędzie się równolegle z targami szkolnych projektów 11 czerwca 2013. Przez 3 godziny uczestnicy imprezy rozwiązywać będą zagadki, quizy oraz wykonywać zadania związane z Filmoteką Szkolną i tegorocznymi ekspertami.

Dzięki transmisji na żywo z Warszawskiej Szkoły Filmowej na stronie Filmoteki Szkolnej będzie można zapoznać się z działaniami realizowanymi przez młodzież z ponad 40 miejscowości w Polsce, usłyszeć co do powiedzenia mają zaproszeni goście.

4. Festiwal Filmoteki Szkolnej
10-11 czerwca 2013 r.
Warszawska Szkoła Filmowa
Warszawa

Dodaj komentarz