• 2013-05-27

Green ZOO Festival

6 czerwca w Krakowie rozpoczyna się trzecia edycja Green ZOO Festivalu, a na nim ponad 20 zespołów, m.in.: Johnny Foreigner, Conquering Animal Sound, Brotherhood Of  The Lake, Enchated Hunters, Tundra, Piotr Kurek, czy Peter The Pan.

Green ZOO Festival (źródło: mat. prasowe)

Green ZOO Festival (źródło: mat. prasowe)

Tegoroczna, spontaniczna edycja jest kontynuacją pomysłu na intrygujący miejski festiwal w pięknym, zielonym Krakowie. Szwędanie się ulicami i znajdowanie przygód, dźwięków, ludzi było inspiracją dla tej akcji.

Na Green ZOO 2013, który odbędzie się w dniach od 6 do 9 czerwca, zagra ponad 20 świetnych zespołów. Między innymi: Johnny Foreigner, DVA, SchnAAk, Vera Cruz, Brotherhood Of The Lake, Playlounge, Piotr Kurek, Napszykłat, Enchanted Hunters, Kaseciarz, Patrick The Pan, Kapital i STWOF.  Świetni DJ’e: Ptaki, Ritmo Sessuale i Ink Midget. Podczas Festiwalu zabrzmi dużo pięknej, nieoczywistej muzyki. Będzie też kilka last minute niespodzianek. W sam raz żeby wyjść na miasto.

Koncerty odbywać się będą w sześciu Krakowskich klubach, znanych ze swojej  pasji do muzyki: Betel, Bomba, Kot Karola, Piękny Pies, Re i Rozrywki Trzy.

Klimat, jaki panuje na Festiwalu sprawia, że nie ma sztywnego podziału na zespoły, branżę, organizatorów i publiczność. Dzięki temu Green ZOO zbliża do najlepszych zachodnich standardów myślenia o miejskich festiwalach.

Green ZOO Festival – powstał spontanicznie w czerwcu 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej song-writerki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes. Basia Bulat przyjechała do Polski między innymi na zaproszenie Arcade Fire, aby zagrać support przed ich koncertem na warszawskim Torwarze. Okazało się, że kilka krakowskich zespołów chciało z kolei otwierać koncert Basi Bulat w Krakowie. To stworzyło organizatorom szansę na zainicjowanie małego miejskiego festiwalu, na wzór zachodnich festiwali showcase’owych, gdzie wiele zespołów gra jednocześnie w kilku różnych klubach. Festiwal nazwany został Green ZOO – od tytułu przeboju Ludmiły Jakubczak W zielonym ZOO, który na stałe trafił już do koncertowego repertuaru Basi Bulat.

Green ZOO Festival
od 6 d 9 czerwca 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz