• 2013-05-27

Dagmara Bugaj o miejscach utajonych

Od 5 czerwca w galerii WSP Lutnia w Łodzi będzie można oglądać wystawę fotografii Dagmary Bugaj pt. Miejsca utajone. Ekspozycja odbędzie się w ramach Fotofestiwalu 2013.

Wystawa fotografii Dagmary Bugaj pt. „Miejsca utajone”, WSP Lutnia w Łodzi, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa fotografii Dagmary Bugaj pt. „Miejsca utajone”, WSP Lutnia w Łodzi, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach ekspozycji będzie można oglądać niewielkie obrazy fotograficzne wykonane w technice własnej. Zatopione w żywicy widoki miejsc przenoszą widza w intymny pejzaż autorki. Monochromatyczna wizja rzeczywistości, zabalsamowanej w kostce żywicy prowokuje do refleksji nad stałością rzeczy i czasu.

WSP Lutnia to galeria sztuki została stworzona przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Łodzi w magicznym i zarazem zabytkowym miejscu. Dzieła sztuki są prezentowane w niezwykłej architekturze budynku, który powstał w 1910 roku. Piotrkowska 243 to miejsce, w którym sztuka obecna była od zawsze: Niemieckie Towarzystwo Śpiewacze, Teatr Muzyczny Lutnia, Kino Lutnia, Teatr im. Stefana Jaracza, Filharmonia Łódzka, a teraz Galeria WSP Lutnia.

Dagmara Bugaj, Miejsca utajone
Wernisaż: 5 czerwca 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 28 czerwca 2013 roku
Galeria WSP Lutnia
ul. Piotrkowska 243
Łódź

Dodaj komentarz