• 2013-05-26

Audioriver 2013 ogłasza ostatnich zagranicznych artystów

Dirtyphonics live, Submotion Orchestra live, Oxia, Function live, Vicious Circle, Rockwell i Terry Francis to ostatnie zagraniczne gwiazdy nadchodzącej edycji festiwalu Audioriver w Płocku.

Audioriver 2013 (źródło: mat. prasowe)

Audioriver 2013 (źródło: mat. prasowe)

Organizatorzy ogłosili także specjalny, wspólny występ Davida Delgado i Joany oraz podział na dni i sceny.

Dirtyphonics wydali w marcu 2013 długo oczekiwany album autorski, ale warto pamiętać, że grupa występowała w Płocku, zanim jeszcze osiągnęła swój gwiazdorski status. „W 2009 roku niemal zdmuchnęli naszą publiczność z powierzchni plaży” – żartuje rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Od tamtego czasu ich muzyka bardzo ewoluowała – to już nie tylko drum & bass, ale i dubstep oraz electro. Tak czy inaczej, nadal nie brakuje jej rockowej energii, której najzwyczajniej nie sposób się oprzeć.”

W basowych rejonach porusza się także inny, ogłoszony dziś zespół, czyli siedmioosobowa Submotion Orchestra. W 2011 roku wydali świetnie przyjęty album Finest Hour, a w październiku 2012 potwierdzili swój niezwykły talent płytą Fragments. W ich muzyce można odnaleźć nie tylko dubstep, nu jazz i soul, ale i wiele więcej.

Najnowsze ogłoszenie uwzględnia także bardzo ciekawych przedstawicieli rytmu 4/4. Niekwestionowaną gwiazdą dzisiejszej sceny tanecznej jest Olivier Raymond, znany przede wszystkim pod pseudonimem Oxia. Na scenie działa od początku lat 90., zebrał już pokaźną liczbę hitów, tytuły Best Remix i Best Techno Artist na Beatport Music Awards 2008 oraz wydał dwa bardzo dobre albumy autorskie. Ten drugi ukazał się przed rokiem nakładem słynnej Infiné Music.

Zupełnie gorąca jest z kolei płyta innej, właśnie ogłoszonej gwiazdy, czyli Dave’a Sumnera aka Function.

Jego marcowy krążek to jeden z najlepszych albumów techno ostatnich lat i zarazem najlepszy dowód, że ten gatunek może być pełen artyzmu i subtelności. Oczywiście Dave to także współtwórca Sandwell District – kolektywu, który przed miesiącem wydał świetną kompilację dla klubu Fabric. – komentuje Napora.

Żadnego albumu na koncie nie ma za to Terry Francis, ale rezydent londyńskiego Fabric został zaproszony na Audioriver nie ze względu na umiejętności studyjne .

Granie weekend w weekend w tak renomowanym klubie to najlepsza rekomendacja. Francis jest rezydentem Fabric od początku istnienia tego miejsca. Widzieliśmy go na żywo przed kilkoma miesiącami i był to jeden z najciekawszych i porywających setów, jakie w życiu słyszeliśmy. – dodaje Napora.

Rezydentem innego, renomowanego klubu jest także David Delgado, który regularnie występuje w berlińskim Club Der Visionaere. W czasie festiwalu zagra on back to back z Joaną, czyli jedną z czołowych polskich DJ-ek.

Zagraniczny program Audioriver wzmocnią jako ostatni Vicious Circle i Rockwell, czyli kolejni dziś ogłoszeni reprezentanci niskich rejestrów. Pod pierwszym pseudonimem kryją się Simon Mortlock i Andrew Greening, czyli artyści, którzy od 10 lat robią mnóstwo zamieszania w brzmieniach drum & bass, wydając dla takich wytwórni, jak Renegade Hardware czy Digital Soundboy. Rockwell także zasłynął we wspomnianym gatunku, ale jego zainteresowania muzyczne wybiegają nieco dalej.

Audioriver Festival
od 26 do 28 lipca 2013 roku
Płock

Dodaj komentarz