• 2013-05-25

Zabijcie Witolda – Gombrowicz filmowo

27 maja w Radomiu odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Zabijcie Witolda, którego głównym bohaterem jest Witold Gombrowicz.

Film dokumentalny „Zabijcie Witolda”: reżyseria Agnieszka Herbich i Lucas Trajtengartz (materiały prasowe)

Film dokumentalny „Zabijcie Witolda”: reżyseria Agnieszka Herbich i Lucas Trajtengartz (materiały prasowe)

Premiera filmu dokumentalnego Zabijcie Witolda to kolejne z wydarzeń organizowanych w ramach cyklu Powrót Gombrowicza. Projekcja odbędzie się w radomskim Multikinie (ul. Chrobrego 1, Galeria Słoneczna) w poniedziałek, 27 maja o godz. 18.

Film zawiera relacje ostatnich świadków argentyńskiej biografii Gombrowicza, zarejestrowane dosłownie w ostatnim momencie. Argentyńscy przyjaciele pisarza są obecnie w  podeszłym wieku, ich pamięć blaknie, a często odchodzi wraz z nimi, dlatego Muzeum Gombrowicza zainspirowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych do sfinansowania tej produkcji. Jeden z głównych jej bohaterów, Juan Carlos Gómez, nazywany duchowym spadkobiercą Witolda, zmarł w grudniu ubiegłego roku, zaledwie kilka miesięcy po nagraniu wywiadu do filmu.

O spotkaniu z Gómezem i innych szczegółach powstawiania tego obrazu opowie współautorka filmu, Agnieszka Herbich. Rozmowa z nią odbędzie się po zakończeniu projekcji.

Film dokumentalny Zabijcie Witolda
reżyseria Agnieszka Herbich i Lucas Trajtengartz.
Produkcja: Retina Films, Argentyna.
premiera: 27 maja 2013 r., godz. 18.00, Radom

Dodaj komentarz