• 2013-05-25

Młodzi Polacy i patriotyzm – konkurs WPROST

Do 3 czerwca można przesyłać teksty na organizowany przez tygodnik WPROST i ambasadę USA konkurs dziennikarski Młodzi Polacy i patriotyzm.

Młodzi Polacy i patriotyzm - konkurs tygodnika WPROST i ambasady USA (materiały prasowe)

Młodzi Polacy i patriotyzm - konkurs tygodnika WPROST i ambasady USA (materiały prasowe)

Jak młodzi Polacy patrzą na patriotyzm? Jakie znaczenie ma dla nich flaga, historia i hymn Polski? Jakie wypadamy w porównaniu z młodymi Amerykanami? Patriotyzm młodych – to temat tegorocznej edycji konkursu WPROST i ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce dla młodych dziennikarzy.

Zwycięzca konkursu – tradycyjnie już – pojedzie na stypendium do Missouri School of Journalism. Zdobywcy II i III miejsca otrzymają tablety. Wszyscy finaliści będą mogli odbyć staż w redakcji tygodnika WPROST. W konkursie mogą wziąć udział osoby między 20. a 26. rokiem życia. Prace na temat patriotyzmu, napisane w języku polskim i liczące do 10 000 znaków, można przesyłać do redakcji WPROST do 3 czerwca  2013 r.

Konkursowe eseje oceni jury, w skład którego wchodzą: Magda Papuzińska – wydawca tygodnika WPROST,  Grzegorz Gortat – pisarz i tłumacz literatury anglojęzycznej, Jarosław Kuźniar – dziennikarz TVN24, Marzena Rogalska – dziennikarka TVP2 oraz Zuzanna Lewandowska – wiceprezes The Kings Foundation, organizacji, która wspiera polskich licealistów w aplikowaniu na najlepsze światowe uczelnie.

Konkurs  WPROST i Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce dla młodych dziennikarzy jest organizowany od 1998 r. We wszystkich edycjach uczestniczyło ponad 2000 młodych ludzi, przede wszystkim adeptów dziennikarstwa, ale również studentów innych kierunków, niezwiązanych wcześniej z mediami. Ideą konkursu jest promowanie młodych ludzi, którzy uważnie obserwują otaczającą ich rzeczywistość, potrafią ją analizować i umieją o niej pisać mądrze i z pasją. Dzięki udziałowi w konkursie mają okazję pokazać swój talent, a jako laureaci – również możliwość rozwijania go pod okiem doświadczonych kolegów.

Młodzi Polacy i patriotyzm
konkurs Tygodnika Wprost i Ambasady USA
termin nadsyłania prac: 3 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz