• 2013-05-25

Debiutancki album hipiersoniK

Na 20 czerwca zaplanowana została premiera debiutanckiego albumu elektroniczno-punkowej grupy hipiersoniK czarna skrzynka.

hipiersoniK „czarna skrzynka„ (źródło: mat. prasowe)

hipiersoniK „czarna skrzynka„ (źródło: mat. prasowe)

HipiersoniK istnieje zaledwie od roku, przez ten krótki czas zespół osiągnął jednak wiele – by wymienić tylko wspólne koncerty z tak uznanymi artystami jak gwiazda trip-hopu Tricky (maj 2012) czy legenda space-rocka Hawkwind (m.in. wspólna dwutygodniowa trasa po Wielkiej Brytanii w kwietniu 2013). Zespół pojawił się na płycie Sealesia 2 – drugiej części kompilacji prezentującej najciekawszych artystów muzyki alternatywnej woj. śląskiego. Został też zaproszony przez światowej sławy reżysera i operatora filmowego, Sławomira Idziaka, do udziału w jego festiwalu Film Spring Open.

Czarna skrzynka to 9 premierowych utworów z tekstami inspirowanymi prozą mistrzów science-fiction – głównie Philipa K. Dicka (m.in. powieścią Czy androidy marzą o elektrycznych owcach, na podstawie której Ridley Scott nakręcił kultowy film Blade Runner). Właśnie do tego obrazu (a także szeroko pojętej stylistyki cyberpunkowej) nawiązywał będzie audio-wizualny spektakl grupy hipiersoniK i Michała Kopaniszyna, cenionego artysty video (twórcy m.in. teledysków Fokusa, Goorala i Syntetika oraz klipu hipiersoniK Zwolniony).

hipiersoniK – do składu grupy należą: Hip – teksty, głos, elektornika, Pierre – muzyka, aranżacja, perkusja, instrumenty klawiszowe, elektronika oraz Sosna – saksofony, klarnet, głos, melodika, elektronika. Muzycy mają za sobą lata grania w wielu uznanych w Polsce i na świecie zespołach, mnóstwo koncertów (m.in. na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach) i kilkanaście płyt na koncie (m.in. Muariolanza, The Abstinents, Sensorry, MorF, MEQ, Clapham South). Współpracują z artystami z Polski (Raz Dwa Trzy, Pogodno, Edyta Jungowska, Ziut Gralak, Marta Frank) i zagranicy (Hawkwind, Acoustic Ladyland, Hans Peter Salentin).

Koncertowa premiera debiutanckiej płyty hipiersoniK „czarna skrzynka” 22 maja 2013 r. na Festiwalu Filmów Kultowych.

Premiera czarnej skrzynki hipiersoniK:
20 czerwca 2013 roku (dystrybucja Sonic)

Dodaj komentarz