• 2013-05-25

Francuskie pasaże: piknik literacki dla dzieci

26 maja – tuż przed Dniem Dziecka, będzie można wziąć udział w organizowanym w Warszawie Pikniku literackim dla dzieci Francuskie pasaże.

Francuskie Pasaże, plakat (źródło: mat. prasowe)

Francuskie Pasaże, plakat (źródło: mat. prasowe)

W tym roku Muzeum Literatury już po raz czwarty zaprasza dzieci na Piknik literacki, który jak zawsze odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

W czasie kilkunastu multidyscyplinarnych warsztatów dzieci odbywają podróże w czasie i w przestrzeni. Tematem każdej edycji pikniku jest literacko-artystyczna podróż do jednego z krajów Unii Europejskiej.

Dzieci poznają ciekawe pozycje literackie i obyczaje związane z danym obszarem kulturowym, style malarskie i architektoniczne oraz kulturowe trendy.

W ramach podróży w czasie poznają różne epoki literackie i historyczne oraz charakterystyczne postaci, które miały wpływ na klimat artystyczny danej epoki.

Formuła podróży literackich przewiduje także spotkania z twórcami współczesnej literatury dziecięcej, wystawy ilustracji, projekcje multimedialne oraz panele i wykłady dla rodziców prowadzone przez literaturoznawców i krytyków literackich.

Tegoroczna edycja Pikniku literackiego dla dzieci będzie literacko-artystyczną podróżą do Francji. W zabytkowych wnętrzach Muzeum Literatury (w sali gotyckiej, audiowizualnej, czytelni, bibliotece oraz na dziedzińcu) dzieci w różny, niekonwencjonalny sposób będą bawić się z książką i poznają obyczaje związane z francuskojęzycznym obszarem kulturowym.

Francuskie pasaże: piknik literacki dla dzieci
26 maja 2013 roku od godz. 11.oo
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
Rynek Starego Miasta 20

Dodaj komentarz