• 2013-05-24

Powidoki – muzyka do nienakręconego filmu

29 maja odbędzie się koncert Ygora Przebindowskiego Powidoki – muzyka do nienakręconego filmu…. Koncert odbędzie się w Krakowie a artysta zagra na nim materiał ze swojego autorskiego, pierwszego albumu.

„Powidoki", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Powidoki", okładka (źródło: mat. prasowe)

Powidoki – muzyka do nienakręconego filmu… to nastrojowa, akustyczna muzyka pełna filmowych tematów oraz ciepłych brzmień instrumentów, którą zagra trio w składzie: Ygor Przebindowski (piano), Fryderyk Młynarski (perkusja) i Marcin Murawski (kontrabas).

Ygor Przebindowski – to muzyk, kompozytor i producent. Jest absolwentem Instytut Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Z pasją tworzy muzykę teatralną i filmową. Na stałe współpracuje z reżyserką Agnieszką Glińską i Teatrem Dramatycznym. W latach 2007-2011 był realizatorem i współtwórcą licznych projektów muzycznych. Ostatnia produkcja, do której stworzył muzykę, nosi tytuł Brajlem Kamili Kraus i wydana została w październiku 2010 r. przez Wydawnictwo Luna. Na deskach Teatru Studio można obecnie posłuchać i zobaczyć jego najnowszą kreację muzyczną do spektaklu Sąd Ostateczny Ödön von Horváth’a właśnie w reżyserii Glińskiej. Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych: The Glass Menagerie, Pippi pończoszanka, Wiedźmy, Lulu na moście, 20-lecie wolnej Polski, Kubuś fatalista i jego pan, Pętla, Antoine, Iluzje, Anna Karenina. Skomponował także muzykę do filmów: Obok, Dotknięcie, Interno, Chwila, Lunatycy, Zwykła historia, jest również producentem muzycznym płyty Kamili Kraus Brajlem z tekstami: Poświatowskiej, Herberta i Kraus. Przebindowski pracuje z takimi artystami jak: Edyta Geppert, Halina Mlynkova, Martyna Jakubowicz, Reni Jusis, Michał Urbaniak, Ania Dąbrowska.

Koncert tria Ygora Przebindowskiego
29 maja 2013 r., godz. 19.00
Księgarnio-kawiarnia Czuły Barbarzyńca, ul. Powiśle 11
Kraków

Dodaj komentarz