Spacer po Lublinie szlakiem renesansu lubelskiego

25 maja o godzinie 11.00 Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN zaprasza na spacer po Lublinie szlakiem renesansu lubelskiego z wykorzystaniem technologii poszerzonej rzeczywistości.

Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rok 2013 to Rok Obchodów Renesansu Lubelskiego organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, we współpracy z Miastem Lublin. Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN włącza się w program obchodów przygotowując szlak po Lublinie z wykorzystaniem technologii poszerzonej rzeczywistości.

Program spotkania:

  • zbiórka w Bramie Grodzkiej
  • prezentacja makiety Lublina z XVI wieku
  • prezentacja szlaku śladami renesansu lubelskiego z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości
  • spacer po Lublinie renesansu lubelskiego z tabletami lub smartfonami.

Aby wziąć udział w spacerze należy posiadać tablet lub smartfon z aplikacją Layar. W przypadku braku aplikacji organizatorzy zapewniają pomoc przy instalacji oprogramowania.

Wśród działań Lublina dotychczas włączonych do kalendarza Roku Renesansu Lubelskiego są takie pozycje, jak oznakowanie Szlaku Renesansu Lubelskiego, realizowane przez LROT, zorganizowanie przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w ramach Sezonu Lublin 2013 spacerów lublinian pn. Renesans Lubelski w krajobrazie architektonicznym Lublina, specjalna oferta Piwnicy pod Fortuną czy panel dyskusyjny z udziałem wybitnych znawców tematu na temat tzw. renesansu lubelskiego.

Spacer po Lublinie szlakiem renesansu lubelskiego
25 maja 2013 r., godz. 11.00
Brama Grodzka
Lublin

Dodaj komentarz