• 2013-05-24

Paweł Żak o świetle i ruchu w fotografii martwej natury

8 i 9 czerwca w Studio Luma w Krakowie Paweł Żak poprowadzi dwudniowe warsztaty fotograficzne pt. Światło i ruch w fotografii martwej natury.

Fot. Paweł Żak, z cyklu „Słodki poniedziałek i inne martwe natury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Paweł Żak, z cyklu „Słodki poniedziałek i inne martwe natury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Intensywne dwudniowe warsztaty Światło i ruch w fotografii martwej natury prowadzone przez Pawła Żaka, niekwestionowany autorytet w dziedzinie fotografii, realizowane będą w kom-fortowych warunkach niewielkiej grupy warsztatowej. Warsztaty mają na celu prezentację możliwości i doskonalenie umiejętności kreowania obrazu w środowisku profesjonalnego studia fotograficznego poprzez odpowiednie wykorzystanie i sterowanie światłem, w tym oświetleniem studyjnym.

W czasie warsztatów Uczestnicy poznają w praktyce zagadnienia takie jak, między innymi:

  • sposoby oświetlania a zawartość informacyjna fotografii;
  • światło jako element kreowania nastroju fotografii;
  • zastosowania światła mieszanego (żarowe, błyskowe, dzienne);
  • źródła światła w kadrze w fotografii martwej natury;
  • rejestracja ruchu w fotografii martwej natury.

Warsztaty realizowane będą w kameralnej grupie, osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z organizatorami.

Paweł Żak w swoich pracach zatrzymuje chwile nadając im niezwykły, kontemplacyjny nastrój. W swojej artystycznej praktyce wykorzystuje dogłębną znajomość technik fotograficznych nie stroniąc również od środków pozafotograficznych. Kreuje niezwykle staranne realizacje precyzyjnie przygotowując fotografowane kompozycje często przyjmujące formę unikatowych autorskich odbitek. Od roku 2001 wykłada fotografię w Wyższym Studium Fotografii ZPAF, Uniwersytecie Warszawskim oraz uczelniach prywatnych.

Studio Luma to nowo powstałe studio fotograficzne oferujące doskonały sprzęt, profesjonalną obsługę i znakomicie zlokalizowaną przestrzeń idealną do realizacji sesji, spotkań czy warsztatów. Prowadzone przez trzech fotografów Studio Luma skupia środowisko kreatywnych i dynamicznych. Pracowali tutaj m.in. Jacek Poremba, Jacek Kołodziejski czy Piotr Stokłosa, a we współpracy ze Studiem Luma realizowały swoje krakowiskie sesje magazyny takie jak Viva! czy Gala.

Fomei to marka, która od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów-hobbystów, jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania, jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera. To również rozwiązania dla tych, którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii, oraz dla filmowców. FOMEI zapewnia też swoim użytkownikom liczące kilkaset produktów pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej.

Światło i ruch w fotografii martwej natury, prowadzenie: Paweł Żak
Warsztaty odbędą się 8 i 9 czerwca 2013 roku
Studio Luma
ul. Ślusarska 9
Kraków

Dodaj komentarz