• 2013-05-24

Paweł Janczaruk z fotografią otworkową w technikach

Od 27 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie będzie można oglądać wystawę prac Pawła Janczaruka pt. Fotografia otworkowa w technikach.

Fot. Paweł Jaczaruk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Paweł Jaczaruk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Janczaruk ur. w 1964 roku. Fotograf. Od 1982 roku członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 1999 roku otrzymał tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. W 2003 roku został przyjęty w poczet Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Rady Programowej Galerii Jednego Dnia i Grupy Trzymającej OFFO. Autor 34 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 450 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony Brązową Odznaką Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych, Złotą Odznaką Lubuskiego Towarzystwa Kultury i Srebrnym Medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej.

Prace Pawła Janczaruka znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Jest uczestnikiem jury konkursów fotograficznych w Polsce i Niemczech oraz autor książek: Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach, RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne i mini albumów: Puchełki, kiedy życie było piękne – łomografie z puchełkami, Jest taki samotny dwór oraz wraz z Barbarą Panek Gdzie przydrożny Chrystus stał i Zielona Góra – cztery odsłony.

Paweł Janczaruk, Fotografia otworkowa w technikach
Wernisaż: 27 maja 2013 roku, godz. 17.30
Wystawa potrwa do 9 czerwca 2013 roku
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Rynek Główny 17
Jaworzno

Dodaj komentarz