• 2013-05-24

Herito nagrodzony w konkursie GrandFront 2012

Dwie okładki kwartalnika Herito zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie GrandFront 2012.

Okładka magazynu „Herito”, proj. Kuba Sowiński (źródło: materiały prasowe)

Okładka magazynu „Herito”, proj. Kuba Sowiński (źródło: materiały prasowe)

W jedenastej edycji konkursu Izby Wydawców Prasy na najlepszą prasową okładkę roku uznanie jury zyskały okładki numeru siódmego – II miejsce i ósmego – III miejsce. Autorem projektów jest Kuba Sowiński – twórca pierwotnej koncepcji graficznej pisma i jego stały współpracownik.

Nagroda w Konkursie to największe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Do tegorocznej, edycji zgłoszono 431 prac, które rywalizowały o nagrody w ośmiu kategoriach. Oceniało je trzydziestoosobowe jury złożone z osobowości grafiki prasowej: dyrektorów artystycznych, wykładowców, fotografików i wydawców. Przy ocenie kierowano się spójnością przekazu wizualnego i merytorycznego, poziomem realizacji graficznej oraz zgodnością stylistyczną z charakterem pisma.

Patronat nad Konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Okładki Herito, w towarzystwie innych nagrodzonych prac, oglądać można w czerwcu na wystawie przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Zwycięskie prace będą też multimedialnie prezentowane w Salonach EMPIK.

Uroczystość wręczenia nagród GrandFront
20 maja 2013 r.
Zamek Królewski
Warszawa

Dodaj komentarz