• 2013-05-24

Nowy film braci Coen faworytem festiwalu w Cannes

19 maja, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, swoją premierę miał najnowszy film braci Coen pt. Inside Llewyn Davis.

Kadr z filmu „Inside Llewyn Davis” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Inside Llewyn Davis” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nigdy do końca nie wiadomo, czego można się spodziewać po kolejnym filmie braci Coen. Za to jednego można być pewnym, że to na pewno będzie świetna rozrywka. Inside Llewyn Davis zyskał już opinię najlepszego filmu tegorocznego Festiwalu w Cannes. Coenowie są mistrzami w swoim fachu, którzy bawią się każdym elementem filmu. Od ironicznego scenariusza, przez błyskotliwe aktorstwo, po genialną ścieżkę dźwiękową. I tym razem udało im się stworzyć idealną historię.

Ten film wywołał ogromny szum wśród dziennikarzy, jeszcze przed pierwszym pokazem. W ciągu kilku godzin stał się festiwalowym faworytem.

The Guardian zachwycał się, pisząc: To dotychczas najlepszy film festiwalu, dodając, że: Nowy film Coenów jest wybornie napisany, wyśmienicie zagrany, olśniewająco sfilmowany. A Screen Daily podkreślał: Jest jednocześnie zabawny i poruszający, zwłaszcza znakomita kreacja Oscara Isaaca. W zachwytach nie ustaje Variety: Zuchwale odważna i emocjonująca podróż przez nocne kluby muzyczne Nowego Jorku, a Hollywood Reporter dodaje: Zniewalający i wspaniali bohaterowie z czarnym poczuciem humoru. Według Total Film: To jeden z najlepszych filmów Coenów.

Coenowie nie raz zdobywali laury w Cannes, ostatni raz pojawili się na francuskiej riwierze w 2007 roku z oscarowym To nie jest kraj dla starych ludzi.

W filmie występują: Oscar Isaac (Drive, Robin Hood, Agora); Carey Mulligan (Wielki Gatsby, Drive, Wstyd); Justin Timberlake (The Social Network, To tylko seks); John Goodman (Operacja Argo, Lot, Big Lebowski); Garrett Hedlund (W drodze, Tron: Dziedzictwo).

Inside Llewyn Davis w polskich kinach pojawi się w 2014 roku

Dodaj komentarz