• 2013-05-24

Hipnotyzer w księgarniach i w kinach

Od 13 maja w księgarniach można kupić książkę Hipnotyzer – bestseller autorstwa Larsa Keplera.

„Hipnotyzer”, Lars Kepler (materiały prasowe)

„Hipnotyzer”, Lars Kepler (materiały prasowe)

Ekranizacja tego skandynawskiego kryminału w reżyserii trzykrotnie nominowanego do Oscara Lasse Hallströma od piątku gości w polskich kinach.

Wiele znakomitych filmów ma u swoich podstaw równie świetne książki. Ojciec Chrzestny Mario Puzo, Jądro ciemności naszego rodaka Josepha Conrada, które zainspirowało twórców Czasu Apokalipsy Francisa Forda Coppoli, Forrest Gump Winstona Grooma, Lot nad kukułczym gniazdem Kena Keseya to wszystko przykłady genialnych powieści, bez których nie powstałoby tak wiele dzieł zaliczanych do klasyki kina.

Hipnotyzer – oficjalny szwedzki kandydat do Oscara – również jest ekranizacją bestsellerowej książki. Autorem tego skandynawskiego kryminału jest Lars Kepler… a właściwie Lars Kepler, gdyż pod tym artystycznym pseudonimem ukrywa się para świetnych szwedzkich pisarzy: Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril. Hipnoty­zer to pierwsza książka z planowanej serii kryminalnych powieści z komisarzem Jooną Linną w roli głównej. W Polsce nakładem Czar­nego ukazał się już drugi tom z serii: Kontrakt Paganiniego. Tymczasem już od najbliższego piątku w polskich kinach zagości film Lasse Hallströma (Co gryzie Gilberta Grape’a, Wbrew regułom).

Hipnotyzer
Lars Kepler
Wydawnictwo Czarne
premiera: 13 maja 2013 r.

Dodaj komentarz