• 2013-05-24

Aga Zaryan przygotowuje nową płytę

Aga Zaryan pracuje nad nowym albumem. Będzie to hołd złożony Ninie Simone i Abbey Lincoln. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień 2013 roku.

Aga Zaryan, for. Jacek Poremba (źródło: mat. prasowe)

Aga Zaryan, for. Jacek Poremba (źródło: mat. prasowe)

Wybierając materiał na nowy album Aga Zaryan zanurzyła się na wiele miesięcy w muzyce tworzonej przez Ninę i Abbey. Słuchając dziesiątek archiwalnych nagrań, niezapomnianych koncertów, światowej sławy przebojów, ale także utworów mniej popularnych, skrupulatnie wybierała kompozycje, które są dla niej bliskie.

To, co łączy obie bohaterki albumu to ich niezłomna postawa artystyczna. Nina Simone to ikona muzyki XX wieku, postać tragiczna. Legendarna ze względu na charyzmatyczny głos i swój sceniczny temperament. Druga z bohaterek to równie interesująca, ale mniej znana Abbey Lincoln, kobieta nietuzinkowa o silnej osobowości. Przez wielu uważana była za ostatnią diwę okresu złotej ery jazzu. Aga Zaryan już wcześniej nagrywała repertuar obu artystek, m.in kompozycje Abbey Lincoln Throw it Away, która w interpretacji polskiej wokalistki okazała się przebojem.

Nagrania nowej płyty odbędą się w czerwcu w Los Angeles, niespodzianką będą wybitni artyści, którzy zostali zaproszeni do udziału w projekcie.

Już latem odbędzie się kilka koncertów z nowym repertuarem, m.in. podczas festiwalu w St. Moritz. Na jesień w Polsce zaplanowana jest trasa koncertowa, która będzie promować nowy album.

Premiera nowego albumu Agi Zaryan:
jesień 2013 roku

Dodaj komentarz