• 2013-05-23

Zabić geja. Kino kontra homofobia

Rainbow Collection zaprasza w czerwcu do Krakowa, Poznania i Warszawy na przegląd filmów Roba Epsteina oraz Jeffreya Friedmana poświęconych tematyce LGBT.

Zabić geja. Kino kontra homofobia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zabić geja. Kino kontra homofobia (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Krakowie, Poznaniu i Warszawie będzie można zobaczyć pięć tytułów poświęconych homofobii, wizerunkowi gejów i lesbijek w mediach, AIDS i drodze do równouprawnienia.

Rob Epstein jest znanym twórcą filmów o tematyce LGBT, dwukrotnie nagrodzonych Oscarem: Czasy Harvey’a Milka oraz Wspólna sprawa wspólnie z Jeffreyem Friedmanem. Twórcy są głęboko zaangażowani w temat prześladowań homoseksualistów, od 30 lat ukazują w swoich filmach zmiany, jakim ulegał wizerunek gejów i lesbijek na przestrzeni lat. Starają się również zrozumieć społeczne uwarunkowania, które wyzwalały w ludziach agresywne zachowania wobec społeczności homoseksualnych prowadząc nawet do zbrodni. Skupiając się na historycznych wydarzeniach ujawniają dramatyczną walkę homoseksualistów o równouprawnienie oraz wspólne zmagania z AIDS – chorobą, która w latach 80. przybrała rozmiary epidemii. Głębsze spojrzenie na kontrowersyjne i mniej znane wypadki ze współczesnej historii świata, skłania do refleksji nad ciągle aktualną problematyką homofobii wśród ludzi.

Zabić geja. Kino kontra homofobia – pokazy filmów Roba Epsteina i Jeffreya Friedmana
2-16 czerwca 2013 r.
Kino Kijów.Centrum
Kraków

11-16 czerwca 2013 r.
Kino Pałacowe
Poznań

Czerwiec 2013 r.
Kino.Lab
Warszawa

Dodaj komentarz