• 2013-05-23

Tomasz Lazar z Teatrem życia w Szczecinie

Od 21 maja w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie można oglądać wystawę fotografii pt. Tomasz Lazar. Teatr życia.

Fot. Tomasz Lazar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Tomasz Lazar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Platon rozwinął pojęcie Theatrum Mundi – Teatru Życia – miejsca, w którym człowiek jest tylko marionetką, aktorem, którego zadaniem jest odegrać rolę. Życie jest natomiast planowane przez potężną istotę, znaną jako twórca (Demiurg, Bóg). Obecnie miejsce Demiurga zostało zajęte przez środki masowego przekazu, z którymi stykamy się na co dzień. Mają one coraz większy wpływ na nas, nasze życie i zachowanie. Ludzie, pod wpływem kultury masowej, zatracają się i gubią na granicy dwóch światów: świata realnego, w którym żyją, i świata stworzonego przez media.

Fot. Tomasz Lazar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Tomasz Lazar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Lazar jest niezależnym fotografem, członkiem ZPAF, absolwentem informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Od 2011 roku jest także członkiem kolektywu fotograficznego Un-posed, związanego z fotografią uliczną. Uczestniczył m.in. w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Tomaszewskiego oraz w Eddie Adams Workshop w USA.

Jest laureatem konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą (m.in. Sony World Photography Award, International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Grand Prix na Fotofestiwalu w Łodzi). Ostatnio nominowany w kategorii Deeper Perspective Photographer of the Year w konkursie International Photography Award. Zdobywca II miejsca w konkursie World Press Photo 2012 w kategorii People in the News.

Tomasz Lazar. Teatr życia
Wernisaż: 21 maja 2013 roku, godz. 17.00
Wystawę można oglądać do 16 czerwca 2013 roku
Zamek Książąt Pomorskich, Sala Jana Fryderyka
ul. Korsarzy 34
Szczecin

Dodaj komentarz