• 2013-05-23

Steve Vai symfonicznie w Hali Stulecia

Steve Vai jest inspiracją dla wielu, nie tylko rockowych, gwiazd muzyki. Od kilku lat, poszukując nowych form wyrazu, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i właśnie w takiej aranżacji artysta zagra swój koncert 12 czerwca we Wrocławiu.

Steve Vai (źródło: mat. prasowe)

Steve Vai (źródło: mat. prasowe)

Muzyk nazywany jest gitarzystą wszech czasów, nawet przez tych, którzy nie są wielbicielami jego stylu gry. Jest niezaprzeczalnym wirtuozem gitary i genialnym kompozytorem, co potwierdzają miliony sprzedanych płyt, przepełnione sale koncertowe na całym świecie i liczne nagrody, żeby wspomnieć chociażby 3 statuetki Grammy i 9 nominacji do tej nagrody.

Już sam początek jego kariery był imponujący, gdy współpracował z takimi znakomitościami, jak Frank Zappa, David Lee Roth czy zespół Whitesnake. Grając w takim towarzystwie bardzo szybko został dostrzeżony przez środowisko muzyczne i od kilkudziesięciu lat to już jego nazwisko jest marką samą w sobie, a jego muzyka jest ideałem dla wielu, nawet najlepszych gitarzystów. Zawsze dążył do tego, by tworzyć unikalne dźwięki, próbować w muzyce tego, czego nikt nigdy jeszcze nie robił. Trzymając się tej zasady doszedł na szczyty prawdziwej sztuki, łącząc techniczne wirtuozerstwo z ujmującym artyzmem.

Wydał 16 solowych płyt, a brał udział w nagraniu około sześćdziesięciu. Studyjne nagrania Steve’a Vaia nie mogą się jednak równać z ich wersjami koncertowymi, bo dopiero w wydaniu na żywo docenić można niewiarygodną wirtuozerię jego gry. Jego ostatni koncert w Warszawie, w październiku 2012 roku został wysprzedany do ostatniego biletu. Steve Vai promował wówczas swoją najnowszą płytę The Story of Light. Podczas zbliżającego się koncertu we Wrocławiu zobaczymy Steve’a Vaia w nieco innej stylistyce. Tym razem będzie to symfoniczny koncert, podczas którego gitarzyście towarzyszyć będzie orkiestra Evolution Tempo.

Steve Vai Symfonicznie
12 czerwca 2013 r., godz. 19.00
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Wrocław

Dodaj komentarz