• 2013-05-23

Historia Ursynowa z perspektywy roweru

Muzeum Powstania Warszawskiego zachęca do poznania historii oraz architektury Ursynowa. W Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym można wziąć udział do 9 czerwca.

Muzeum Powstania Warszawskiego, logo (źródło: mat. prasowe)

Muzeum Powstania Warszawskiego, logo (źródło: mat. prasowe)

Zwiedzaj ursynowskie zaułki, poznawaj historię dzielnicy oraz główkuj nad zagadkami, jeżdżąc na rowerze. Nawigacyjny Rajd Rowerowy to formuła wycieczki rowerowej połączonej ze zwiedzaniem dzielnic Warszawy. Uczestnicy postarają się odszukać odpowiedzi na 29 pytań dotyczących historii i architektury Ursynowa, jego sławnych mieszkańców i legend miejskich.

W czasie kilkukilometrowej trasy zobaczą Ursynów w swej zabytkowej odsłonie i pełnej krasie, poznają jego zaskakujące detale i nieznane zaułki. Ta dzielnica, kojarząca się z betonową dżunglą poprzetykaną zielenią, w wydaniu naszego rajdu odsłoni przed rowerzystami swe zielone i dzikie oblicze. Zabierzemy ich w miejsca, w których wieś spotyka się z miastem, nowe ze starym, a nowoczesność z tradycją.

W tym roku przygotowano dwie formuły rajdu: rekreacyjną, dla każdego, kto ceni sobie dobrą zabawę z łamigłówką w tle oraz sportową, polecaną osobom kochającym współzawodnictwo, w trakcie której należy wykazać się nie tylko wiedzą o Ursynowie, ale i sprawnością fizyczną.

W rajdzie rekreacyjnym może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, należy jedynie pobrać materiały ze strony: www.rajd.1944.pl.

Uczestnicy jadą bez mapy, korzystając tylko z symboli nawigacyjnych, muszą więc wykazać się dużą spostrzegawczością. Mogą wziąć udział w rajdzie w dogodnym dla siebie momencie, przerwać i kontynuować go w każdej chwili. Ważne, aby odpowiedzi na pytania przesłać mailem do 6 czerwca – do losowania nagród zostaną wzięte pod uwagę tylko karty odpowiedzi nadesłane w terminie.

Rajd sportowy odbędzie się 9 czerwca. Uczestnicy jadą z mapą. Ta formuła rajdu polecana jest osobom, które lubią rywalizację, gdyż na przebycie trasy będą miały określony czas. Osoby biorące udział w rajdzie mogą wykazać się dużą wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Na trasie będą przyznawane dodatkowe punkty za wykonanie zadań, co pomoże także w wyłonieniu zwycięzcy.

Nawigacyjny Rajd Rowerowy
Rajd rekreacyjny (majowy): do 6 czerwca 2013 roku
Start: stacja metra Kabaty, przy stacji Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo nr 6405
Rajd sportowy: 9 czerwca 2013 roku

Dodaj komentarz