• 2013-05-23

Konferencja Moda 2.0.

24 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja naukowa pt. Moda 2.0. Tematem spotkania będzie potencjał rynkowy mediów społecznościowych w sektorze mody.

Moda 2.0. plakat (źródło: mat. prasowe)

Moda 2.0. plakat (źródło: mat. prasowe)

Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu badawczego Uniwersytetu Warszawskiego i FashionInstitute of Technology (Nowy Jork). Organizatorem jest Koło Naukowe Dziennikarstwa i PR Mody UW.

Kryzys mediów drukowanych i jednoczesny rozwój Internetu przyczyniły się do tego, iż social media stały się niezwykle ważną platformą komunikowania masowego. Konferencja, będąca podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu moda.kn, to okazja do zastanowienia się nad wpływem cyfryzacji na dziennikarstwo i public relations mody.

Podczas konferencji zaproszeni eksperci spróbują odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące budowania wizerunku, sprzedaży i wykorzystania komercyjnego potencjału Web. 2.0. przez marki modowe. Prelegentami będą Michał Juda i Jan Stasz – specjaliści w sektorze social media i e-commerce, założyciele platformy Showroom.

Merytoryczny wstęp przygotował prof. Włodzimierz Gogołek, kierownik Pracowni Dziennikarstwa Online Instytutu Dziennikarstwa UW, zajmujący się problematyką technologii informacyjnych w mediach. Forma spotkania to interaktywny wykład, dlatego każdy będzie mógł zabrać głos i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Ponadto goście będą uczestnikami oficjalnego launchu e-kwartalnika moda.kn, zawierającego semestralne publikacje członków koła.

Moda 2.0.
Uniwersytet Warszawski
24 maja 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz