• 2013-05-23

Design innowacyjny – rzeczy piękne i mądre

Do 10 czerwca można zgłaszać projekty do drugiej edycji wystawy Rzeczy piękne i mądre, która zostanie zaprezentowana podczas Gdynia Design Days.

Gdynia Design Days, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdynia Design Days, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po udanej pierwszej edycji wystawy Rzeczy piękne i mądre organizatorzy zapraszają do udziału w tegorocznej wystawie, gdzie – podobnie jak w roku ubiegłym – prezentowane będą projekty młodych twórców – zarówno studentów szkół artystycznych jak i architektów.

Od 2008 roku Gdynia Design Days jest wydarzeniem popularyzującym współczesny design. Planowane działania w zakresie GDD mają na celu przybliżenie świata projektowego zwykłemu odbiorcy. Próbujemy wzbudzić powszechne zainteresowanie i stymulować ogólną świadomość i wrażliwość na dobrze zaprojektowane, innowacyjne i estetyczne przedmioty i produkty. Gdynia Design Days jest światem mądrych, pięknych, lakonicznych acz zaskakujących w swojej formie obiektów, projektów, produktów. Każdego roku przygotowywane są nowe przestrzenie sprzyjające poznawaniu współczesnego design. GDD promuje design, propaguje dobre wzorce, edukuje, stymuluje współpracę pomiędzy projektantami i biznesem.

Ponownie głównym celem Gdynia Design Days jest zilustrowanie jak wprowadzanie design innowacyjnego w życie podnosi komfort i zadowolenie. Design innowacyjny jest narzędziem w budowaniu nowego wizerunku miasta, regionu czy kraju. W tym roku GDD pragnie zaprezentować świat jutra wykreowany w teoretycznych pracach studenckich. Jednocześnie chce stymulować przedsiębiorstwa do zastosowania efektów badań akademickich w praktyce. Organizatorzy koncentrują się na designie jako na strategicznej tendencji w innowacyjnej polityce europejskiej i polskiej gospodarki.

Design innowacyjny – rzeczy piękne i mądre
Zgłaszanie projektów: 10 czerwca 2013 r.
Wybór projektów: 20 czerwca 2013 r.
Termin wystawy: 5-31 lipca 2013 r.
Gdynia Design Days
Gdynia

Dodaj komentarz