• 2013-05-23

Bliscy nieznajomi po raz szósty

Od 24 do 28 maja 2013 w Poznaniu odbędą się VI Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI.

VI Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi w Poznaniu (materiały prasowe)

VI Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi w Poznaniu (materiały prasowe)

Festiwal ma formułę tematyczną. Poprzednie edycje opisywały współczesny świat pod kątem zachodzących w nim procesów społecznych i socjologicznych, a także ważnych zagadnień historycznych. Temat tegorocznej edycji – Ojcowie – skoncentruje się na jednostce i będzie dotyczył nie tylko biologicznego, ale także kulturowego wymiaru ojcostwa.

Ojciec – to słowo przywołuje miłość, lęk, podziw, żal, troskę, gniew… Każdy z widzów może uzupełnić tę listę o swoje wspomnienia i doświadczenia. Wielu z nas zawdzięcza ojcu umiejętność pływania, jazdy na rowerze i odróżniania dobra od zła. Często dopiero po latach stwierdzamy, jak ważna była dla nas jego obecność lub jej brak. Jednakże ojcostwo to nie tylko przekazywanie koloru oczu, wzrostu, nawyków i upodobań. Dziedziczenie to coś więcej niż wspólny materiał genetyczny i konfrontacja z systemem wartości i przekonań rodziców.

Do teatralnego zwierciadła, w którym widzowie będą przyglądać się naszym antenatom, a także sobie, Paweł Szkotak, dyrektor Festiwalu, zaprosił bohaterów Trylogii, Pana Tadeusza, Piszczyka. Goście z Niemiec opowiedzą o Hansie Schleifie, oficerze SS. Widzowie zajrzą także na węgierską prowincję i będą zmagać się z bohaterami i szarakami PRL-u i czasów obecnych.

VI Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI
od 24 do 28 maja 2013 r.
Poznań

Dodaj komentarz