• 2013-05-22

Polskie Wnętrze 2012: Robert Majkut Design

23 maja w klubie Sztuka Architektury w Warszawie odbędzie się prezentacja projektu oddziału korporacyjnego ING Banku Śląskiego autorstwa pracowni Robert Majkut Design.

Wnętrze ING Banku Śląskiego, proj. Robert Majkut Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wnętrze ING Banku Śląskiego, proj. Robert Majkut Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ten posłużył jako pilotaż do opracowanego przez studio Robert Majkut Design Standardu Designu Miejsca (SDM) – wzorca aranżacji placówek dla bankowości korporacyjnej.

Na podstawie tego dokumentu mają być realizowane oddziały korporacyjne banku ING. Podstawą pracy była idea stworzenia nowej, atrakcyjnej przestrzeni dla ważnego dla banku segmentu klientów.

Projekt oparty jest o koncepcję swobodnego przepływu falujących ścian, tworzących strukturę przylegającą lub odsuwającą się od ścian właściwych. Stworzona z dwóch warstw, pomarańczowej i białej, tworzy rodzaj sztywnej kurtyny zasłaniającej i odsłaniającej wejścia, przejścia oraz drzwi w całej strefie dostępnej dla klientów. Kolorystyka wnętrza to przede wszystkim korporacyjne kolory ING.

Rozwiązania funkcjonalne zorientowane są na maksymalną użyteczność i dopasowanie rozwiązań do charakteru spotkań – swobodę kontaktów i działania kreatywne.

Polskie Wnętrze 2012: Robert Majkut Design
Prezentacja projektu oddziału korporacyjnego ING Banku Śląskiego
23 maja 2013 r., godz. 18.00
Klub Sztuka Architektury
Warszawa

Dodaj komentarz